Wpis z mikrobloga

@Trafas: no ale ja tylko tyle wymagam, serio dla mnie Korea południowa jest najlepszym przykładem, polecam mój wpis : https://www.wykop.pl/wpis/55735335/nie-wierze-rzad-nasz-kochany-debilny-ale-jednak-ma/
A jednak spotykam się z krytyką że jestem za lockdownem ze chce zabijac biznesy i na glowe upadlem twierdzac ze maski cos daja xd. Od 2015 nosze antysmogowa i w Poznaniu zawsze mialem spojrzenie jak na debila w okresie październik - marzec a jakos nikt mnie nie sluchal jak mowilem ze
@GrochenMochen: tak #!$%@?, to nie czarna ospa zeby sie bac jak #!$%@? i ludziom zycie niszczyć, bo tylko tak mozna nazwac przymus siedzenie w domu i zakazywanie jakiejkolwiek rozrywki
Pomijam juz kwestie gospodarcze bo to teatr dla gojów
rozumiem że według was prawdziwa pandemia to taka gdzie połowa ludzi umiera? Wtedy normalnym jest stosowanie restrykcji?


@GrochenMochen: Normalna to taka jak teraz, gdzie liczba zgonów jest niższa niż liczba zgonów na inne choroby. Przecież już mądre głowy trąbią, że teraz to pandemie będą codziennością, w sumie skoro zmieniona została definicja którą się posługujemy to możemy sobie żyć cały czas w pandemii i obostrzeniach, bo z tej definicji już pewnie nie
@Eliade: Ze statystyk wynika, że najwięcej zgonów z powodu COVID-19 występuje u osób starszych po 85. roku życia (23,2 proc.). Śmiertelność w grupie wiekowej 80-85 lat wynosi 16,9 proc. Natomiast osoby w wieku 75-80 lat stanowią 13,2 proc. zgonów.

Współczynnik śmiertelności z powodu koronawirusa u osób w wieku 70-75 lat stanowi 9,2 proc, w wieku 65-70 lat - 6,3 proc., w wieku 60-65 lat - 2,7 proc., a w wieku 55-60