Wpis z mikrobloga

Bigos wjechał ( ͡ ͜ʖ ͡)

Składniki :
-250g kapusty kiszonej
-jedna cebula
-200g pieczarek
-10ml oleju
-łyżka przecieru pomidorowego
-przyprawy (sól, pieprz, zioła prowansalskie, papryki słodka, ostra)

Kapuste musimy dokładnie przepłukać żeby nie była kwaśna - można nawet przegotować ją. Do dużej miski wlewamy olej i cebule pokrojoną w kostkę. Jak się zarumieni dodajemy pieczarki i możemy delikatnje posolić żeby puściły wodę. Dusimy je do momentu odparowania calej wody i dodajemy papryki, zioła oraz sól. Następnie wrzucamy kapuche i dodajemy nasz przecier. Mieszamy wszystko legancko żeby się ładnie kapucha z pieczarkami zmieszała. Możemy jeszcze doprawić - dodałem soli i pieprzu.

Można jeszcze dodać kurczaka usmażonego wcześniej lub kiełbe, ale akurat nie miałem w domu.

Wychodzi spora porcja, mega smaczna i sycąca, a ma zaledwie :
250kcal | 15B | 14T | 19W

#zagrubo2021 #redukcja #przepisykulinarne #gotujzwykopem #odchudzanie #mirkokoksy
Luasek - Bigos wjechał (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Składniki :
-250g kapusty kiszonej
-jedna cebula...

źródło: comment_16137587332DN2oopwe2ptbhiNJLKCTf.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Azai jak się robi z samej kiszonej to zwykle jest to konieczne. Ja pytam gdzie grzyby leśne, śliwki i mięsiwo (b--ń borze nie kurczak)?
  • Odpowiedz
@pawel-niczyporek: @Viking-: albo jemy kwaśne ;). Ja dopiero na studiach dowiedziałam się, że są ludzie, którzy robią bigos z koncentratem pomidorowym albo przepłukują kapustę (u Mireczka mamy combo :D). I to dowiedziałam się jak mnie teściowa (wtedy jeszcze nie była moją teściową) poczęstowała obiadem a ja nie wiedziałam co to jest ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Tego kurczaka jeszcze rozumiem, bo kolega dodał tag odchudzanie
  • Odpowiedz
@Luasek: jak lubisz takie słodkie klimaty to sobie obczaj bigos z cebuli :P. Nie będziesz musiał wypłukiwać wszystkiego co dobre z tej biednej kapusty (o ile ona rzeczywiście była kiszona a nie kwaszona).
  • Odpowiedz
  • 0
@maegalcarwen: ja jem tak jak mi smakuje i zeby bylo dla mnie pod wzgledem kalorii spoko :D a dziele sie przepisem bo „standardowy bigos” ma od cholery kalorii wliczajac smalec, wszekiego rodzaju mieso itp. A moj nieduzo co moze ktos wykorzysta jezeli ma ochote na cos bigoso podobne :p
  • Odpowiedz
@Luasek: jak masz opakowanie to zobacz czy ona nie jest przypadkiem octem dokwaszana. Taka domowa kapusta kiszona tak ryjka nie wykręca :P.
  • Odpowiedz