Wpis z mikrobloga

@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: uwielbiam to hasło "promocja miasta" - można każdy kit pod to hasło wcisnąć, jakby Lechia nie dostała tych pieniędzy to usunęłaby z nazwy "Gdańsk"? xD Ilu turystów przyjechało do Gdańska, bo Lechia tak rozpromowała to piękne miasto?
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE Nie no promocja miasta jakaś to jest. W życiu na przykład nie zainteresowałbym się istnieniem dziury o nazwie Nieciecza gdyby nie kopana. Na ekstraklasę w teorii też się zjedzie kilka(naście) tysięcy osób, co coś zjedzą, popiją, pojadą taksówką, więc jest jakiś cashback dla lokalnych biznesów. Problemem jest skala tej dotacji w porównaniu do innych wydatków.
  • Odpowiedz
  • 39
@Operator_imadla: to większa patologia, bo te dofinansowania klubów są bez offsetu. To znaczy, nie ma zabowiązania by klub cześć tych pieniędzy wydał na promocję sportu i zajęcia dla młodzieży. Albo inne rzeczy dla miasta. Inne dyscypliny sportowe nie dostaną złamanego grosza. A potem czemu tak mało medali mamy.
  • Odpowiedz
@wezsepigulke mysle ze reklama w necie za 10milionow bardziej rozpromuje miasto niz gowno klub gdzie targetem sa patusy bo ogladanie ekstraklasy to picie jabola i gadanie z kumplami. Nikt tego nie oglada bo sie nie da. Jeszcze jakby nasze kluby w lodze mistrzow graly to ten argument ma sens bo to jest promocja. Nikt z zakopanego nie przyjechal do Gdanska bo chlopaki w polke kopia xD
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE Ja ogólnie się zgadzam. Skala tej dotacji nie ma sensu. Ale samego faktu dotowania klubów sportowych nie neguję.

Wiadomo że nie ta skala, i nie ma co porównywać. Ale myślę że na świecie chodzi cała masa ludzi która pojechała do Barcelony w głównym celu obejrzenia meczu. Na pewno są zapaleńcy jeżdżący tak na różne ligi.

No i drugie, wyobraź sobie jakby ci troglodyci z trybun zareagowali jakby miasto przestało dawać
  • Odpowiedz
@Operator_imadla przeciez tam muszą iść grube wały i sporą część z tych 20 baniek wraca do kieszeni polityków. Piłka nożna to rak tego społeczeństwa, nie osiągamy w tym sporcie nic a kasa podatników płynie jakbyśmy byli mistrzami Europy
  • Odpowiedz
@Adolf_hit_her: Patola straszna dawanie hobby-playerom kasy.

Ale tu mogę być dumny z mojego klubu i z przyjemnością go wspieram. Miasto daje 40k na młodzież, z czego jest mocno rozliczany klub żeby nie użył tego na drużynę seniorską. Utrzymanie dorosłej drużyny to kwestia prywatnych sponsorów. Ok, tkwić będziemy w niższych ligach, ale chociaż sumienie czyste.
  • Odpowiedz