Wpis z mikrobloga

#zdrowiemp0wer - tag pod ktorym opisuje swoje trudne zmagania ze zdrowiem.

Wczoraj wieczorem jak szedlem przez mieszkanie to nagle poczulem normalny zapach.
Z poczatku myslalem, ze mi sie wydaje wiec poszedlem sprawdzic jak pachnie mydlo - normalnie.
Potem poszedlem do kuchni i zaczalem jesc wiele roznych rzeczy, wszystko smakowalo mniej wiecej tak jak powinno.
Aczkolwiek momentami gdzies potrafilem przez chwile poczuc ten ochydny zapach lub metaliczny.
To bylo najpyszniejsze jedzenie w calym moim zyciu. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Mozesz miec COVID i nie czuc wogole zapachow, ale czuc je metalicznie albo ochydnie tak jak ja to sa tortury 1 stopnia...

Wczoraj nie moglem zasnac od godziny 7 rano az do 15...
Strasznie mocno odczuwalem walenie w klatce piersiowej.
Cisnienie mialem 125/60 a tetno 49.
Nie wiedzialem czy brac ponownie leki na serce czy nie, nie chce sobie zaszkodzic...
(Ale ciekawe zawsze i zastanawiajace dla mnie jest to, ze kiedy mierze cisnienie i cisnieniomierz mi sciska mocno reke i czuje wtedy pulsowanie, to te odczucia/walenia/pulsowania z klatki piersiowej / serca ustaja. Tylko i wylacznie na ten moment co czuje pulsowanie na cisnieniomierzu. Cholernie dziwne... Nie mam pojecia co tam sie odwala.)
No ale to co wyzej ^ napisalem tez daje do myslenia...

Jak sie obudzilem dzis o 21 to oczywiscie walenie/pulsowanie w klatce dalej bylo.
Oprocz tego mam czesto od jakiegos czasu takze jakies rozne niefajne eventy z sercem (holter ekg je zarejestrowal).
Do tego bardzo mocno mialem zdretwiala lewa reke, a szczegolnie palce... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Sprawdzilem cisnienie i tetno jeszcze lezac w lozku: 130/65 a tetno 50.
Bardzo powoli wstawalem z lozka (bez naglych ruchow) aby krew za szybko nie przepompowala sie w inne miejsca za szybko (POTS).
Ale niestety, po tym jak przeszedlem do pozycji stojacej to juz sie zle czulem.
Sprawdzam tetno: skoczylo z 55 do ponad 100.
Sprawdzam cisnienie: skoczylo ze 120 do 150.

Od niedawna takze usprawnilem swoja suplementacje. @ArtyQ
Biore 2000mg C (Solgar Ester C Plus)
Biore 1100 ug B12 (Solgar B12 100ug + Ballamin Forte B12 w spreju 500ug + Naturell Metylo-b12 500 ug)
Biore 1000 mg OMEGA3 (Solgar omega3)
Biore 30 mg Q10 (Solgar Nutri Nano CoQ-10)
Biore 3 razy w tygodniu 20,000 ui Dekristol D3 a w inne dni biore 4000-6000 iu vigalex forte d3

Wczesniej zazywalem troszke Glinkofar Forte ale ostatnio kupilem sobie DoctorLife Brain Support.
Mam nadzieje, ze nie zaszkodzi z moim sercem albo jakams potencjalna choroba ukladu nerwowego czy autoimmunologiczna... Jeszcze zastanawiam sie czy z moimi lekami na serce nie narobie sobie problemow tym Brain Supportem, ma on skladniki ktore m.in rozszerzaja naczynia i w przeciwskazaniach podaja leki na serce...
(( Ekstrakt z liści bakopy drobnolistnej (Bacopa Monniera); taurynian magnezu; ekstrakt z liści Gotu kola (Centella asiatica); ekstrakt z nasion kakaowca właściwego (Theobroma cacao); ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego; otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza).

3 kapsułki zawierają: ekstrakt z liści bakopy drobnolistnej (bakozydy triterpenowe 23%) 450mg; ekstrakt wąkoty azjatyckiej (azjakozydy 5%, triterpenoidy 10%) 300mg; ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego (glikozydy flawonoidowe 24%) 90mg, ekstrakt z kakaowca właściwego (teombromina 155) 300mg; taurynian magnezu 320mg. ))

Oprocz tego biore leki:
Noliprel Forte - co prawda od ostatnich kardiologow dostalem leki z grupy ARBs ale wyczytalem w internecie ze leki z grupy ACE (w tym Noliprel) potrafia wiele lepiej odzialywac i nawet w jakims stopniu leczyc problemy z ukladem nerwowym i choroby autoimmunologiczne. Noliprelu praktycznie mam juz ostatnia tabletke wiec musze sie starac uzyskac recepte na jakis nowy lek z grupy ACE.
Nedal - beta blocker, ostatni kardiolog mi go zalecil zamiast Betaloc ZOK. Beta blokery potrafia zle dzialac na niektore choroby autoimmunologiczne (w tym miastenie) ktora takze pare lekarzy u mnie podejrzewa. No ale nie mam wyjscia za bardzo...
Kiedy skacze mi mocno cisnienie to biore doraznie Captopril (lek z grupy ACE).



Caly czas staram sie odpowiednio dopracowywac moj system suplementacji aby takze naturalnie walczyc ze swoimi schorzeniami.

Byc moze to dzieki tej suplementacji czuje lepiej smaki i zapachy, a moze to przypadek...

#medycyna #szpital #covid #morfologia #pogotowie #cukrzyca #kardiologia #reumatologia #reumatoidalne #onkologia #nowotwory #okulista #okulistyka #covidoterapiaberecika #koronawirus #pytaniedoeksperta #pomocy #pomoc #niemcy #usa #sluzbazdrowia #neurologia #choroby #stanyzjednoczone #kanada #pomocy #pomoc #neurologia #zdrowie
  • 11
@MP0WER: Tak czytam twoje wpisy i nie dowierzam. Nie masz kolego zwyczajnie porządnej nadwagi i do tego dużej otyłości brzusznej? Problemy z sercem i ciśnieniem często mają żródło właśnie w tym. I jakie poziomy hormonów tarczycy masz? Głownie TSH3 sporo mówi. Powinieneś zacząć od dokładnych badań krwi prawie wszystkiego co się da zbadać we krwi. Oczywiście żaden lekarz rodzinny Ci nie wypisze skierowania na te badania ot tak na życzenie, ale
O widzę, że zwiększyłeś dawki witamin tylko przy takiej dużej witaminie D3 powinieneś brać również witaminę K2 bo to jest konieczne do prawidłowej dystrybucji wapnia.

Nie chcę Cię dołować ale grzebiąc w necie już któryś raz napotykam info o powikłaniach COVID:
https://portal.abczdrowie.pl/powiklania-po-koronawirusie-lekarze-musieli-amputowac-palce-kobiety-po-tym-jak-zrobily-sie-czarne

A mojemu teściowi po COVID wdała się zamartwica w drugą nogę i jest już po amputacji.
Nie wiem czy słuchałeś W. Gadowskiego bo też coś wspominał o zgłoszeniach powikłań, ale
@ArtyQ:
Z tym K2 to nikt specjalnie mi tego nie powiedzial. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A z 4 lekarzami gadalem o D3.
W tym to jeden wlasnie dal mi 3 razy w tyg 20k a inny dal codziennie 10k.

Ja #!$%@?, to wlasnie takie artykuly daja potem nerwice a nie objawy. XDDD
Nie strasz mnie bo ja naprawde jestem pozytywnie nastawiony do zycia, unikam stresu i gleboko
@MP0WER: Dlaczego powinno się suplementować witaminę D3 wraz z witaminą K2?

Witamina D pozwala bardzo skutecznie przyswajać wapń. Może to jednak działać również niekorzystnie na nasz organizm – wapń zbierać się będzie w tętnicach wieńcowych, nie w kościach. Witamina K2 pomaga organizmowi odłożyć wapń w kościach, czyli tam, gdzie jest on potrzebny. Dowiedziono też, że bezpieczeństwo witaminy D również zależy od witaminy K, a toksyczność witaminy D (chociaż praktycznie nie występuje
@MP0WER: chłopie, ty masz najnormalniejszą w świecie nerwice. Wiem, sam miałem.
Ponad 1,5 roku szukania choroby, boleriozy, kiły, hiv, pasożytów, helicobacter, chorób neurodegeneracyjnych itd. i nic. Wielu lekarzy mi to sugerowało, ale gdzie bym od spokojnego życia, dobrej pracy i wiecznych wakacji miałbym dostać nerwicy. Zwłaszcza jak jestem ostatnią osobą, którą bym o to podejrzewał. Po roku szukania poszedłem niechętnie do psychiatry, 2 miesiące brania leków i jestem jak nowy.