Wpis z mikrobloga

Jestem weterynarzem z 5 letnim stażem w uk, aktualnie 4500 funtów/ msc , planowałem zjechać do polski ale najwyższa oferta jaką dostałem to 7000zł/msc pracując praktycznie całymi dniami. Porównałem sobie ceny w obu krajach z zarobkami i się załamałem, przecież w tym kraju się nie da normalnie żyć z tego co widzę. Chyba że wieczne oszczędzanie to dla was normalne życie
#emigracja #imigracja #uk
  • 99
@adamsowaanon: yyy, serio? I uważasz, że to takie mądre co napisałeś? To DOKŁADNIE uzasadnia moją tezę. Etiopia to kraj, w którym przez stulecia nie powstała żadna szkoła, nie mieli przemysłu, struktury społecznej. Są biedni, bo ich ojcowie byli biedni.
@tomtom666: no właśnie sam potwierdziłes moja tezę. Nie powstała tam żadna szkoła bo są mało inteligentni zaradni i sprytni. W końcu do zachodniej Europy rozwój nie przyleciał z kosmosu lecz z tych wymienionych cech
@adamsowaanon: mój drogi, Europa potrzebowała tysięcy lat na rozwój. To nie jest tak, że ktoś wybuduje pierwszą szkołę i w następnym pokoleniu leci na Księżyc, Europa poleciała grubo ponad 2000 lat po wybudowaniu pierwszej szkoły.

Mieszkańcy Europy kilkadziesiąt tysięcy lat temu byli dokładnie tak samo inteligentni i zaradni, jak dziś. A podcierali się liściem i właśnie wynaleźli kij.
@Pankuronium: 4.5k netto czy brutto? Dwa, co robisz?
Bo, żeby mieć taką kasę na łapę jako Wet w uk, musisz mieć albo konkretnego certa, albo pracować 100h tygodniowo na nocki.
2 lata w UK here.
Do 50k brutto rocznie to jest realna kasa dla weta 1go kontaktu w uk.
Dla chcących przeliczyć polecam stronkę salaryaftertax ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pankuronium: Jestem chirurgiem-stomatologiem w Luksemburgu. Jak zobaczyłem ile mi oferują w UK za tę samą robotę, to się załamałem. Tutaj żeby kupić auto z salonu, to biorę ułamek wypłaty, tam żeby je kupić muszę co miesiąc oszczędzać. Kto to słyszał żeby tak oszczędzać żeby coś kupić, powieście się od razu czy coś zamiast się męczyć.
@Pankuronium: Ja nie wiem czemu ludzie się dziwią, że aż tyle może zarobić lekarz weterynarii w UK. Kiedyś myślałam o emigracji do UK/Irlandii, a tak to mnie wygnało do DE. Warto emigrować do UK i pracowac jako lekarz weterynarii? Słyszałam, że w UK bardzo brakuje lekarzy weterynarii.