Wpis z mikrobloga

Jestem weterynarzem z 5 letnim stażem w uk, aktualnie 4500 funtów/ msc , planowałem zjechać do polski ale najwyższa oferta jaką dostałem to 7000zł/msc pracując praktycznie całymi dniami. Porównałem sobie ceny w obu krajach z zarobkami i się załamałem, przecież w tym kraju się nie da normalnie żyć z tego co widzę. Chyba że wieczne oszczędzanie to dla was normalne życie
#emigracja #imigracja #uk
  • 99
ale i tak na wykopie piszo, że Anglia upada po raz 1488


@incydent_kakaowy: bo upada. Nie zapomnij, że w czasie gdy Anglia wysysała surowce z połowy świata, Polska była pod zaborami. W czasie gdy oni się rozwijali po wojnie, Polska sprzedana na Jałcie była wysysana przez ZSRR. Naprawdę dziwne by było, żeby mieli niższy standard życia.

Ale żeby ocenić, czy kraj "upada" czy nie, patrzy się na jego tempo rozwoju w
@motoinzyniere: Troche wiecej? W #!$%@? wiecej :D taka suma odmiena zycie wydajesz 500-1k na dom (czy to kredyt czy wynajem), nawet jak chcesz hajs #!$%@? to z 1k na "zycie" i zostaje ci 2 - 2.5k do odlozenia, nawet jak bys to odkladal do skarpety to juz po paru latach zajebista jest sumka, a jak bys nawet minimalnie to jakos zagospodarowal/zainwestowal to moze spokojnie za pare lat takiego zarabiana mozesz byc