Wpis z mikrobloga

Jestem weterynarzem z 5 letnim stażem w uk, aktualnie 4500 funtów/ msc , planowałem zjechać do polski ale najwyższa oferta jaką dostałem to 7000zł/msc pracując praktycznie całymi dniami. Porównałem sobie ceny w obu krajach z zarobkami i się załamałem, przecież w tym kraju się nie da normalnie żyć z tego co widzę. Chyba że wieczne oszczędzanie to dla was normalne życie
#emigracja #imigracja #uk
  • 99
@Pankuronium: Prawdę piszesz. Pewnie to zarzutka, ale faktycznie zarobki w Polsce są nadal bardzo niskie, mimo że PiS "podnosi" minimalną. Jeszcze jakiś czas temu było wytłumaczenie, że w Polsce jest taniej, że mniej płacisz za zakupy, że nieruchomości tanie. Niestety, to już nie jest do końca prawda, ceny wielu produktów i usług się zglobalizowały, więc de facto płacisz podobnie jak w UK czy innym cywilizowanym kraju, a pensje nie rosną proporcjonalnie
@edgar_k: zbudowalem dom w poslce za pierwsze zaoszczedzone pieniadze w uk,stal dwa lata pusty i sprzedalem wiec nie zawsze to musi byc argument. dom w polsce mial 170m2 plus dzialka,teraz zyje szczesliwy w polowie metrazu z kredytem po raz kolejny i nigdy bym nie przelozyl lokum nad miejsce zamieszkania.
@edgar_k: zbudowalem dom w poslce za pierwsze zaoszczedzone pieniadze w uk,stal dwa lata pusty i sprzedalem wiec nie zawsze to musi byc argument. dom w polsce mial 170m2 plus dzialka,teraz zyje szczesliwy w polowie metrazu z kredytem po raz kolejny i nigdy bym nie przelozyl lokum nad miejsce zamieszkania.


@chef_r2r: Ja mowie o kosztach bo wyraźnie o tym mowa. W UK samego council tax utrzymasz spokojnie dom z ogrzewaniem w
@adriano30: a Ty chłopie sądzisz, że każdy prawnik, lekarz, polityk itp. to jacyś nadludzie? W sensie wracają do domów po pracy, codziennie jedzą sushi, jak alkohol to tylko wykwintne wino 1000 zł za butelkę, sprzątaczka i chodzą po domu w garniturze? To obraz z filmów. Często tacy ludzie, którzy wszystko mają lub mogą kupić to ludzie wręcz bardziej zdemoralizowani. Znam takich co ćpają, chodzą na dziwki, są alkoholikami lub mają jakieś
@Smartek: "Znam takich co ćpają, chodzą na dziwki, są alkoholikami lub mają jakieś prymitywne rozrywki i sposób na życie lub spędzanie wolnego czasu" ...
zycie-dokladnie jak piszesz,czym wieksza kasa tym wieksza demoralizacja.
dodaj jeszcze Ag90 ktora w zapedzie cytuje srednie zarobki aby sie udzielic w temacie :D


@chef_r2r Ojej, to straszne, że napisałam ile wynoszą średnie zarobki w UK ogólnie i że one różnią się od przytoczonych wcześniej 47k, które są ponad tą średnią

@Ag90: nie irytuj sie tak,piszac na forum publicznym wystawiasz sie na komentarze,pochwaly lub krytyke...jak ci za ciezko z tym to nic nie pisz i tyle a jak nie chcesz mnie czytac to dodaj na czarno,proste.
@chef_r2r odbijając piłeczkę, to właśnie Twoja krytyka (?) tego, że tu skomentowałam, nic nie wnosi do tematu (w przeciwieństwie do przytoczonych przeze mnie statystyk). Bez odbioru.
ale i tak na wykopie piszo, że Anglia upada po raz 1488


@incydent_kakaowy: No bo zrabowane pieniadze/dobra przeciez im nagle nie wybuchna. Ten kraj to bogata wydmuszka, ale wydmuszka

@Pankuronium: No to przyjedz i swoj gabinet zakladaj skoro masz za co i bedziesz miec 27k a nie 7. 4.5k w Anglii w duzym miescie to tez nie jest szalenstwo i kredyt opor jak chcesz jakis domek kupic
@edgar_k: Jakie znowu większe koszty? Rzeczy np spożywcze w sklepach są nieznacznie droższe, elektronika czy ubrania kosztuja tak samo, wakacje kosztuja tyle samo. Droższe są faktycznie nieruchomości ale długoterminowo tak czy siak jest moim zdaniem lepiej w UK. I w PL i w UK zarabiałem raczej dobrze ale na wakacje jeżdżę teraz droższe