Wpis z mikrobloga

Jestem weterynarzem z 5 letnim stażem w uk, aktualnie 4500 funtów/ msc , planowałem zjechać do polski ale najwyższa oferta jaką dostałem to 7000zł/msc pracując praktycznie całymi dniami. Porównałem sobie ceny w obu krajach z zarobkami i się załamałem, przecież w tym kraju się nie da normalnie żyć z tego co widzę. Chyba że wieczne oszczędzanie to dla was normalne życie
#emigracja #imigracja #uk
  • 99
  • Odpowiedz
  • 3
@patrol798
@adriano30

According to the ONS, in 2020 the average UK salary was £38,600 for a full-time role and £13,803 for part-time role.


the average salary in the UK for men and women combined was £29,009, which includes those in both full-time and part work. For those in full-time work, the average UK salary is £35,423 and £12,083 for those in part-time.
  • Odpowiedz
średnia w UK to 47k brutto, no i przeważnie weterynarz to 34h na dobę 365 dni w roku musi być dostępny


@patrol798: @PiotrFr: jeżeli w tym wpisie 'czytasz ze zrozumieniem', że chodzi o średnią weta to gratuluje pani od polskiego XD
  • Odpowiedz
średnia w UK to 47k brutto, no i przeważnie weterynarz to 34h na dobę 365 dni w roku musi być dostępny

@patrol798: @PiotrFr: jeżeli w tym wpisie 'czytasz ze zrozumieniem', że chodzi o średnią weta to gratuluje pani od polskiego XD


@peszmerd: to czytaj ze zrozumieniem zamiast teraz udawać głupka bo wpis dotyczy weterynarzy i @chef_r2r także pisał o zarobkach weterynarzy w UK, na co mu odpowiedziałem. Nie rób
  • Odpowiedz
@Budo: ludzię nie ogarniają, że każde 100 funtów to 500 zł, a ceny podobne co w PL + tak jak powiedziałeś ludzie normalnie zyją za minimalną i się czegoś dorabiają w życiu
  • Odpowiedz
@Pankuronium: Weź jeszcze Ukrainę porównaj to wyjdzie jeszcze gorzej. W Kalifornii siedzi jakiś weterynarz Steve i mówi: jestem weterynarzem z 5 letnim stażem w CA, planowałem przeprowadzić się do Anglii, ale najwyższa oferta jaką dostałem to 4500 funtów/msc pracując praktycznie całymi dniami. Porównałem sobie komfort życia w obu krajach z zarobkami i się załamałem, przecież w tym kraju się nie da normalnie żyć z tego co widzę. Bezsensowne #!$%@?.
  • Odpowiedz