Wpis z mikrobloga

ech dobra, pewnie będę tego żałował, ale dorzucę swoje 3 grosze, bo akurat pracuje w mediach
1) Ten podatek to nie jest żadna danina solidarnościowa tylko celowe zmniejszenie dochodu mediów "nierządowych"
2) Tak, podatek będzie płacił każdy, tylko polecam zapoznać się z pojęciem kickback - media "prorządowe" to co zapłacą dostaną jako zlecenie reklamowe od spółek skarbu państwa
3) Dobór reklamy dobiera się poprzez wskaźniki, które są ustalane najczęściej globalnie (PV, UU, dotarcie do grupy celowej etc). od kiedy PIS przejął władze cos takiego nie istnieje, kasę wrzuca się tam gdzie potrzeba coś dofinansować
4) Podatki płacą wszyscy, dodatkowe haracze, które chce wymusić państwo jest zwykłym kryminałem
5) Jeszcze będziecie płakać za tym złym onetem, gazetą, tvnem - media to 4 władza i MA OBOWIĄZEK patrzeć na ręce rządzących, raz robi to lepiej, raz gorzej, ale nigdy nie mieliśmy takiej sytuacji jak teraz gdzie jest jeden przekaz partyjny płynący prosto z TVP

#bekazpisu #bekazprawakow #neuropa #media
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawe czy jest w ogóle możliwe, by polska firma mogła być właścicielem mediów w niemczech i mogła by tworzyć materiały o tamtejszej polityce?


@NanuszJowak91: XD tak, nic w Niemczech nie wolno. Jak se koleś zrobił portal https://www.mypolacy.de/ to przyszła Merkel i go zastrzeliła.

I co to niby narodowość ma do rzeczy? W PiS sami Polacy a jednym głosem niszczą Polskę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
2) Tak, podatek będzie płacił każdy


@hashus: Jakieś źródło? W projekcie ustawy są wpisane konkretne limity (np. minimum 15 milionów przychodu z reklam dla prasy)
  • Odpowiedz
@Morf: Berliner Zeitung 2005. Co mi dajesz media działające ale wycelowane w odbiorców z Polski. Daj przykład co się dzieje jak obcy kapitał chce przejąć dzienniki opiniotwórcze. We francji już masz ustawy nieźle pod to przygotowane.
  • Odpowiedz
@Morf To strona polskojęzyczna dla Polonii. Przecież ich dziennikarze nie wizytują bundestagu i nie robią opiniotwórczych materiałów o niemieckiej polityce dla milionów niemców. Oni tam sobie na to nie pozwolą
  • Odpowiedz
2) Tak, podatek będzie płacił każdy, tylko polecam zapoznać się z pojęciem kickback - media "prorządowe" to co zapłacą dostaną jako zlecenie reklamowe od spółek skarbu państwa


@hashus: To jedno, a drugie to kwestia tego jaki % przychodów danej firmy jest z reklam. TVP zapłaci nowy podatek od 30% swoich przychodów, a TVN od 80%.
  • Odpowiedz
nigdy nie mieliśmy takiej sytuacji jak teraz gdzie jest jeden przekaz partyjny płynący prosto z TVP


@hashus: mieliśmy. To była Polska Rzeczpospolita Ludowa.
  • Odpowiedz
Jakieś źródło? W projekcie ustawy są wpisane konkretne limity (np. minimum 15 milionów przychodu z reklam dla prasy)


@Xuzoun: @hashus: W ogóle to jakaś abstrakcja że to jest od przychodu a nie dochodu
  • Odpowiedz
@hashus: szkoda siły na p0laków, oni to poprą. Jeśli utrzyma się 500+ i 13 emerytura to ich władza jest w 100% bezpieczna, nawet jeśli jutro by zdelegalizowali opozycję. Szkoda nerwów.
  • Odpowiedz
nie płakałem za Hitlerem, Bismarckiem, Stalinem i każdą gadzinówką. To niech giną te media spod Axel Springer skrzydła. Jest jeszcze Pan Solorz.


@Flo44LJA: Jedyne gadzinówki na rynku to te PiSowskie gazetki, TVP, Polskie Radio, itd. Jak można być tak tępym sku*ysynem jak ty? Głupszego człowieka niż PiSowiec to ze świecą szukać. Pluję na takich zdrajców Polski, oby cię kiedyś dosięgła zasłużona kara.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marksizm-kulturowy: szczerze to ja już sam nie wiem... dzisiaj od kilku znajomych dostałem wiadomości, że mogę wyjechać z kraju jak mi się nie podoba to co się dzieje...


@hashus: generalnie wszędzie jest ten sam chlew, ale przynajmniej pensja w € xD
  • Odpowiedz