Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że kiedyś było znacznie więcej różnorodności jeśli chodzi o subkultury, sposób bycia ludzi. Internet który teoretycznie powinien nas wszystkich (szczególnie młodzież i młodych dorosłych) otworzyć na rozmaitość środowisk, jakby sprawił, że wszystko się ujednoliciło.
Kiedyś (z 10 lat temu) wystarczyło wyjść z domu, żeby na swojej drodze spotkać dresy/łyse pałki z blokowisk słuchające rapu, metale kuce w koszulkach metaliki ze swoimi metalówkami, emodziewczyny z grzyweczkami, skejtów popylających na deskach w fullcapach itd itp. No ale właśnie... oni byli. Wszystkie te różne podkultury zostały dzisiaj zastąpione przez pędzlaków z modnymi ciuchami z internetu i wytapetowane płodne julki z wyprosotwanymi włosami i w spodniach z wysokim stanem xD. Od czasu do czasu znajdą się takie typowe alternatywne Julki, to w sumie jedyna subkultura, którą można dzisiaj zauważyć na ulicach. Smutne to, bo mam wrażenie, że są to czasy w których znacznie ciężej jest się odnaleźć z tego powodu i może to wpędzać wielu ludzi w przegryw
Zrób sobie pendzel na łbie i dostosuje sie do normictwa OR DIE
#przegryw ##!$%@?
Pobierz Yassassin - Zauważyłem, że kiedyś było znacznie więcej różnorodności jeśli chodzi o s...
źródło: comment_1612782077mirOCjH8aTwqap9BkUp6IY.jpg
  • 98
@st00ley: zgadzam się, sam widzę to po swoim rodzeństwu.
Ja inzdagramów nigdy nie miałem, taki #!$%@? byłem, który mediów społecznościowych nigdy nie lubił, a rodzeństwo odwrotnie. Co widzę na wykopie, że się śmieją z jakiegoś netfliksowego serialu, to kolejnego dnia widzę jak rodzeństwo ogląda to na telewizorze. Popularna cykająca muzyka ze spotifajowych składanek jest puszczana. Co kto lubi, nie mam zamiaru nikomu wciskać co ma lubic, tylko zauważam trend ( ͡
@Yassassin: xD no nie wiem, może ludzie teraz nie muszą śmierdzieć zęby utożsamiać sie z jakaś subkulturą?

t. były kuc i jak patrze na swoje stare zdjęcia to sam sobie bym w pysk strzelił za to jak wyglądałem xD
nadal #!$%@? sobie na koncerty, wracam z nich sprany jak szmata, słucham tego co słuchałem i wielu rzeczy więcej, ale na codzień totalnie nie czuje potrzeby chodzić w koszulkach z olejowym logiem
Pobierz eltanol3000 - @Yassassin: xD no nie wiem, może ludzie teraz nie muszą śmierdzieć zęby...
źródło: comment_161279692493snIU6fq2yi7cWKvE0Kuy.jpg
Wszystkie te różne podkultury zostały dzisiaj zastąpione przez pędzlaków z modnymi ciuchami z internetu i wytapetowane płodne julki z wyprosotwanymi włosami i w spodniach z wysokim stanem


@Yassassin: to co opisałeś to technomuły i blachary - grupy społeczne, które swój boom miały na początku XXI wieku. Konformistyczny typ młodzieży idący ślepo za trendami zawsze występował, był formą równowagi dla wszelkiej maści "outsiderów" i zawsze miał podobną charakterystykę, a zmieniały się tylko
@bigos555: Przenikanie środowisk fajnie brzmi, tylko że te środowiska mają zewnętrznie coraz mniej różnic i to jest fakt. Nie mówię, że kiedyś było lepiej, ale odrębność stylistyczna była niewątpliwie większa.

Ma to związek z muzyką mocno. Dziś praktycznie wszystko wziął hip hop i pochodne. Jest oczywiście zwykły pop, ale jego słuchacze się raczej nigdy nie wyróżniali wizualnie. Cała reszta jest w totalnej niszy, rock, metal, punk, techno itd. Istnieją, ale jest
@Yassassin: W sumie to OP ma racje, z tym że to nie stało się tylko z subkulturami a całą różnorodnością kulturową. W dobie globalizacji cały zachodni świat jest pod wypływem popkultury amerykańskiej, ludzie powszechnie mówią w języku angielskim, więc zanika bariera językowa, a granice się zacierają.