Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że kiedyś było znacznie więcej różnorodności jeśli chodzi o subkultury, sposób bycia ludzi. Internet który teoretycznie powinien nas wszystkich (szczególnie młodzież i młodych dorosłych) otworzyć na rozmaitość środowisk, jakby sprawił, że wszystko się ujednoliciło.
Kiedyś (z 10 lat temu) wystarczyło wyjść z domu, żeby na swojej drodze spotkać dresy/łyse pałki z blokowisk słuchające rapu, metale kuce w koszulkach metaliki ze swoimi metalówkami, emodziewczyny z grzyweczkami, skejtów popylających na deskach w fullcapach itd itp. No ale właśnie... oni byli. Wszystkie te różne podkultury zostały dzisiaj zastąpione przez pędzlaków z modnymi ciuchami z internetu i wytapetowane płodne julki z wyprosotwanymi włosami i w spodniach z wysokim stanem xD. Od czasu do czasu znajdą się takie typowe alternatywne Julki, to w sumie jedyna subkultura, którą można dzisiaj zauważyć na ulicach. Smutne to, bo mam wrażenie, że są to czasy w których znacznie ciężej jest się odnaleźć z tego powodu i może to wpędzać wielu ludzi w przegryw
Zrób sobie pendzel na łbie i dostosuje sie do normictwa OR DIE
#przegryw ##!$%@?
Pobierz Yassassin - Zauważyłem, że kiedyś było znacznie więcej różnorodności jeśli chodzi o s...
źródło: comment_1612782077mirOCjH8aTwqap9BkUp6IY.jpg
  • 98
jak sobie przypomne dziewczyny emo z czarnymi grzywkami I glanami to mnie az z żenady skręca, dobrze ze to juz sie skonczylo, ani nie bylo to estetyczne ani ciekawe


@OddajButa123: To już było nowe pokolenie, punków i skinów wtedy już nie było.
Nie mówię, że kiedyś było lepiej, ale odrębność stylistyczna była niewątpliwie większa.


@jamtojest: Była zdecydowanie mniejsza. Subkultury to był margines. Reszta to była do bólu jednakowa masa.

wszystko wziął hip hop i pochodne


Chyba patrzy na to ze swojej bańki. Zahaczyłem obie epoki i do różnorodności muzycznej, swobody dostępu i łatwości kreowania stylu "tamta" nawet nie zbliżała się w niewielkim stopniu. Kilka wąskich schematów spod sztancy i to wszystko co miała
@Yassassin: Pomykanie w glanach i czerni, nigdy nie będę chciała do tego wrócić. Chcoiaż sentyment jakiś w serduszku zostaje. (,)
Ksiądz na religii na której musisz być co chwilie kieruje do Ciebie przytyki, rodzina wytyka palcami, matka idzie 5 kroków przed tobą na zakupach, aby nie było widać, że ty z nią, a klasa robi z ciebie podś#!$%@? i kozła ofiarnego, ale nie tyka bo masz starszych
@binarna_marchew: jak znałem dziewczyny emo czy chodzące w glanach, to owszem, pamiętam, że były traktowane nieco inaczej - szczególnie przez jednego księdza od religii, kilku nauczycieli albo rówieśników, którzy ich nie lubili - ale ogółem nie było aż tak źle jak opisujesz. Jedna miała chłopaka metalowca, z którym chyba jest do dziś i nie obchodziło jej zdanie innych osób, bo znalazła gościa w swoim typie
Do tego taka stylówa, jak słuchałaś
Pobierz Yassassin - @binarna_marchew: jak znałem dziewczyny emo czy chodzące w glanach, to ow...
źródło: comment_1612818432kumKP8f7HNXUr1EjkoGgeB.jpg
@Yassassin: W czasach romansów z tą subkluturą to poznawani ludzie po zamiłowaniu do jednej subkultury wyglądali tak:
- stereotypowe chlejusy (niezależnie od wieku) pachnący najtańszymi fajami i ruchający się w największej melinie po kontach
- niby bystre ale ze słabościami do psychodelików/osoby z dużymi problemami emocjonalnymi
- bystre dzieciaki, które lubią metal/punk, ale przy okazji poznają klasyczną, folkową (od zauroczenia metalem symfonicznym) albo własnie poezje śpiewaną

Raczej trzymałam się z tą
@Yassassin: a mnie to się zdaje że obecnie jest dużo mniej nastolatków niż kiedyś było... Mieszkam w małym mieście ale kiedyś to było masę młodych na ulicach... Teraz jest ich mniej no i chyba większość siedzi w domu i gapi się w monitor/telefon. Pewnie dalej kultywują te subkultury ale nie wychodzą z domów tylko sobie słuchają muzy i mają zdjęcie profilowe na socjalach w klimacie i to tyle.
Świata w którym
@Yassassin: To się nazywa entropia, wszystko się uśrednia. Jak już cały świat się rozwinie i podróże między krajami będą całkowicie swobodne to kiedyś będziesz tak mógł powiedzieć o rasie ludzkiej -> Będzie jedna uśredniona ze wszystkich współcześnie obecnych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)