Wpis z mikrobloga

Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalnym kraju. Rodzice mówią idź sobie zarób w wakacje i wydaj na co chcesz (miałem tak w gimnazjum na warzywach i w liceum w maku). Zarabiam najniższą i mogę sobie za to kupić wymarzoną konsolę, najnowszy telefon z jabłuszkiem, zatankować swojego volkswagena do pełna i jechać do kumpli na whiskey z pepsi, jeszcze na coś zostanie. A w kraju dykty za najniższą dzieciak sobie nawet konsoli nie kupi. Gdybym tylko się tam urodził :c Może jeszcze kiedyś wyjadę ale już inne lata i stabilizacja u nas.
#emigracja #dobrobyt #zalesie #niemcy #polska #podatekcukrowy
MrArdzi - Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalny...

źródło: comment_1612693986fcNszZbeSZqpB4O96jWgtI.jpg

Pobierz
  • 209
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drobna różnica jest taka, że Polski nie było na mapie przez ponad 100 lat, potem #!$%@? nas Niemcy i wytłukli całą inteligencję, potem #!$%@? nas ruscy i dopiero od 30 lat wygrzebujemy się z tego gigantycznego bagna. Co w tym czasie robili i jak się rozwijali Niemcy to każdy wie. To są różnice cywilizacyjne których nie wyrówna się w jedno ani dwa pokolenia. Jak na ten czas i okoliczności Polska poczyniła gigantyczny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrArdzi: a ja nie lubię się porównywać, owszem, warto patrzeć i widzieć perspektywy, ale nie można popadać w kompleksy, bo nie ma się wpływu na to gdzie się urodziło. Mogłem się urodzić w Chinach, Rosji czy Białorusi, nie wspominając o całym Bliskim Wschodzie, Ameryce Południowej i Afryce. Nie jest łatwo, ale zdecydowanie wielu z nas ma łatwiej niż zdecydowana większość na Ziemi. I tak się staram na to patrzeć, bardziej
  • Odpowiedz
Kolego pracuję już 5 lat i mam więcej miesięcznie niż to co podałeś. I tak przeżyć się da, ale żyć?


@MrArdzi: to nie wiem co Ty robisz...

Z czego prawie połowę wydaj na mieszkanie, zrób zakupy, zatankuj samochód i zostaje 1k do końca miesiąca. No k....a fantastycznie, rzeczywiście.

Nie mówię już o ubraniach, wyjściu od czasu do knajpy, do kina czy innych małych przyjemnosciach. No i spróbuj odłożyć coś na
  • Odpowiedz
@LokalnaPatologia: nie potrafisz sobie wyobrazic szczescia bez nich? na prawde musisz byc w 3% najbogatszych ludzi na swiecie zeby znalezc szczescie? mieszkac w najbogatszym kraju na swiecie zeby wstawac kazdego dnia z usmiechem? powiem ci, ze masz przeogromne wymagania.
  • Odpowiedz
@PierwszyPuchacz: Typie, to może zacznij porównywać Polskę do jakiejś Ugandy czy Wenezueli, wtedy wyjdzie na to, że mieszkanie w polsce to jak wygrać los na loterii. No nie misiu kolorowy, polska jest #!$%@? z każdej strony, politycy absolutnie nie robią nic co mogłoby poprawić gospodarkę, to jest kraj do dojenia biedoty, której nie stać nawet na wyjechanie za granicę bo nauka języka jest droga, a bez niego gówno znajdą nie
  • Odpowiedz
@MrArdzi: w polsce to nie tylko kasa, ale i tzw polacka (ruska) mentalnoscia sie rozni od normalnych krajow. Ja np nie moglam nawet pojsc dorobic na te ps2/ps3 za gowniaka, bo stary od poczatku mi wygrazal, ze mi je #!$%@? i ze zadnych gierek w naszym domu nie bedzie, a ze jak bede zarabiac pieniadze to bede sie dokladac do budzetu xd
  • Odpowiedz
@MrArdzi: no, ale jak @CAR4VIP sprzedaje Apple w o wiele niższych cenach to od razu, że oszust ( ͡° ͜ʖ ͡°) a prawda jest taka, że jak się uda kupić i ściągnąć produkt bez tych cholernych ceł i taxów to się okazuje, że coś kosztuje polowe tego co w Polsce. Fanboje ksiałomi powinni coś o tym wiedzieć bo masowo ciągną ten złom z Ali zamiast
  • Odpowiedz