Wpis z mikrobloga

Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalnym kraju. Rodzice mówią idź sobie zarób w wakacje i wydaj na co chcesz (miałem tak w gimnazjum na warzywach i w liceum w maku). Zarabiam najniższą i mogę sobie za to kupić wymarzoną konsolę, najnowszy telefon z jabłuszkiem, zatankować swojego volkswagena do pełna i jechać do kumpli na whiskey z pepsi, jeszcze na coś zostanie. A w kraju dykty za najniższą dzieciak sobie nawet konsoli nie kupi. Gdybym tylko się tam urodził :c Może jeszcze kiedyś wyjadę ale już inne lata i stabilizacja u nas.
#emigracja #dobrobyt #zalesie #niemcy #polska #podatekcukrowy
MrArdzi - Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalny...

źródło: comment_1612693986fcNszZbeSZqpB4O96jWgtI.jpg

Pobierz
  • 209
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrArdzi porównywanie się do jednej z największych gospodarek xD

Stary pomysl sobie, że dzisiaj PS5 jest nie do kupienia w Polsce bo co się pojawi to zaraz wykupione. Jak chodziłem do gimbazy to u mnie jeden koleś w klasie miał PS3 i był kurde królem, dla mnie ps3 to było nieosiągalne marzenie, a jak już pracowałem i było ps4 to w pracy co 2 rodzic gadał jak to kupuje dziecku tą
  • Odpowiedz
@Reiter: Z czego prawie połowę wydaj na mieszkanie, zrób zakupy, zatankuj samochód i zostaje 1k do końca miesiąca. No k....a fantastycznie, rzeczywiście.
Nie mówię już o ubraniach, wyjściu od czasu do knajpy, do kina czy innych małych przyjemnosciach. No i spróbuj odłożyć coś na czarną godzinę.
  • Odpowiedz
  • 3
@MrArdzi Nie, nie wyobrażasz sobie że urodziłeś się w normalnym kraju tylko w jednym z najbogatszych państw świata. Porównujesz się do 5% ludzi którzy mają najlepiej na tym łez padole. Prawda jest taka że większa część ludzi na ziemii chciała by być na twoim miejscu i mieć twoje możliwości.
  • Odpowiedz
  • 0
@DonTadeo tak, Niemiec jak idzie produkt na Polskę to przestawia produkcję i puszcza specjalnie gorsze produkty. Jest to przecież bardzo proste
  • Odpowiedz
@dlugi-gr: O czym ty #!$%@? do mnie.
Pisałem wyraźnie jak op zaznaczył najniższe krajowe, a ta w Czechach jest niższa.
Nikt nie pisał o średnich pensjach, o żarciu i jakiś dojazdach co ci szef płaci. Co to ma do tematu ze ci szef łaskawie da grosza na paliwo?
  • Odpowiedz
@Rockoko: No niestety według wykopków jak możesz za pieniądze przeżyć (mieć dach nad głową i jedzenie) to powinieneś się cieszyć, że żyjesz lepiej niż 80% innych ludzi. Po co mieć ambicje i marzenia o jakimś lepszym sprzęcie czy samochodzie. Jakbyś się urodził bez nóg to byś wtedy zrozumiał co to marzenie chodzić...
  • Odpowiedz
@stolc2137: zmowu ktos zapomnial, ze mozna cos wiecej miec z zycia niz mielonka z biedry, pokoj w mieszkaniu na wiosce i komorke xiaomi. 4k to jest w ogole smiech a nie pensja na zycie W MIEŚCIE.

@Janusz_z_Rivii: i ile tam tobie tych euro wpada, ze taki dobrobyt? ;)
  • Odpowiedz
ja sobie nie wyobrażam samemu przeżyć za 4k


@JustynM: to nieźle ci sie w piździe poprzewracało

@stolc2137 4k to wegetacja teraz na jedna osobe , chyba, ze tak lubisz to jak najbardziej sie przezyc da, ale zyc niestety nie
  • Odpowiedz
@Janusz_Hazardu: U mnie tak samo było. W 2015 Duda wygrał to połowa znajomych obwieściła w mediach społecznościowych, że wyjeżdża z Polski. Oczywiście nikt nie wyjechał xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MrArdzi: Drobna różnica jest taka, że Polski nie było na mapie przez ponad 100 lat, potem #!$%@? nas Niemcy i wytłukli całą inteligencję, potem #!$%@? nas ruscy i dopiero od 30 lat wygrzebujemy się z tego gigantycznego bagna. Co w tym czasie robili i jak się rozwijali Niemcy to każdy wie. To są różnice cywilizacyjne których nie wyrówna się w jedno ani dwa pokolenia. Jak na ten czas i okoliczności
  • Odpowiedz