Wpis z mikrobloga

Po moim wpisie, że nie chudnę i cały czas jestem gruba, skazana na grubość wylało sie na mnie wiadro hejtu, że za dużo żrę, nie ważę jedzenia i nie wiadomo co.
W takim razie, postanowiłam sobie wykupić jadłospis, w którym mam wypisane co dokladnie jeść (bo szczerze mówiąc brakuje mi pomysłów, a szukać tez mi sie nie chce. Tu będę miała podane na tacy). Kupiłam sobie wagę kuchenną, i będę ważyć jedzenie przynajmniej w lutym. Dla mnie restrykcyjne ważenie żarcia to problem z głową na równi z anoreksją czy bulimią, ale niech mirkom będzie.

Daję sobie dyspensę na walentynki na słodkie, lody i słodkie wino, i na tlusty czwartek na pączka.

Treningi bez zmian, wychodzi co drugi dzień (ćwiczę 4-5x w tygodniu, a w weekend zwykle przerwa lub coś lekkiego) a codziennie joga z rana.

#zagrubo2021 #chudnijzwykopem
  • 181
walentynki na słodkie, lody i słodkie wino, i na tlusty czwartek na pączka.


@Kanarynka: tylko widzisz to są 2 dni. Jeżeli zrobisz sobie deficyt kaloryczny np. 1800 z zapotrzebowania 2000kcal to po 6 dniach masz jesteś 6x-200=-1200kcal

-1200kcal to więcej zjesz "słodkiego" i wina w Walentynki, podobnie z pączkami w Tłusty Czwartek.

No neistety to nie są rurki z kremem (pun intended). Zdrowe jedzenie by uzbierać kalorię w diecie na masę
@Kanarynka: rzeczy, które pozwalają mi przejść przez wszystkie redukcje a następnie utrzymać efekt:
-flora light- margaryna 270 kcal/100g, droga ale takie pudełko wystarcza na bardzo długo.
-mozarella light z lidla, są też odchudzone żółte sery
-ketchup kotlin -60%kcal, mało kcal i bardzo smaczny
-wszelkie sosy zero/prawie zero-ja polecam te z KFD
-galaretki bez cukru, zastąpienie cukru erytrytolem/aspartamem,
-smażenie na kropelce oliwy rozsmarowanej po patelni (warto kupić nową patelnie jak ma się
Nie chudniesz, bo więcej przyjmujesz, niż spalasz. Zainstaluj sobie aplikację fitatu na telefon, wpisuj WSZYSTKO co jesz. Zrób tygodniowy testy i zobaczysz, co ile ma kcal, czego za dużo jesz (pewno cukier i tłuszcz). Później odstaw to co kaloryczne. Najlepiej zacznij od słodkości, no i zobaczysz, ile kalorii utniesz. A później staraj się iść w bardziej "fit" jedzenie.

Daję sobie dyspensę na walentynki na słodkie, lody i słodkie wino, i na tlusty
@Kanarynka: licz ile jesz kalorii średnio dziennie, potem co tydzień ucinaj 100(tylko tyle, żeby organizm nie zwolnił metabolizmu), aż zaczniesz chudnąć(jeśli jest aktywność fizyczna, to dodajesz kcal do zjedzenia, tyle ile przy niej spaliłaś)

"Daję sobie dyspensę na walentynki na słodkie, lody i słodkie wino, i na tlusty czwartek na pączka"
Możesz to jeść nawet codziennie, aby było zgodne z ilością kalorii które musisz zjeść
@ratollo: no i zapomniałem o moim top1 redukcyjnym posiłku-owsiance. Jak się zepniesz to robisz pełnowartościowy posiłek w około 2 minuty.
Dzień wcześniej przed pracą wsypujesz 100g płatków owsianych do pudełka, dodajesz skyr (kolejny nadprodukt)/troche twarogu, mleko 0,5%, słodzik, kilka truskawek mrożonych, kilka orzechów, #!$%@? cokolwiek co nie jest kilogramem czekolady tak naprawdę i do lodówki. Szama do pracy jak znalazł
@Kanarynka: kiedyś myślałem że to całe liczenie kalorii to gówno prawda a fakt że nie chudnę przy dużej ilości ruchu (ćwiczenia 4 razy w tygodniu) zwalałem na tarczycę, ale jak wyniki mi wyszły dobre to poprosiłem o ułożenie mi miesięcznej diety z lekkim deficytem kalorycznym i kurde, nagle po 5 latach pierwszy raz waga idzie regularnie w dół i to całkiem płynnie.