Wpis z mikrobloga

Posiadanie elektryka wymusza na nas planowanie podróży, stacji ładowan, analizowanie etapów podróży.


@Jomahajomaso: wklepujesz adres w nawigacje Tesli, a Tesla Ci już powie jak masz jechać, żebyś po drodze miał gdzie się ładować. Jak dla mnie to lepsze niż moja obecna nawigacja, która nie ma pojęcia ile w baku ma moje auto

@anonimowy_programista: Może zabrzmie jak boomer, ale wydaje mi się, ze po to mamy samochody żeby ułatwić sobie życie.
@Jomahajomaso: Jasne, sam jestem osobą co rzadko który weekend spędza w domu. Ale w przeciągu roku zdarzyły mi się tylko 3 wyjazdy na ponad 300km w jedną stronę które wymagałyby ładowania po drodze. Stąd pytanie - jak często jeździsz w trasę ponad 300-400km w jedną stronę? Jeżeli codziennie/co weekend to faktycznie elektryk z dzisiejszą technologią może być bardziej uciążliwy niż spalinowy.
Kolejna sprawa. Zapominasz, że nie musisz odpalać elektryka z zasięgiem
@Jomahajomaso: Jasne, sam jestem osobą co rzadko który weekend spędza w domu. Ale w przeciągu roku zdarzyły mi się tylko 3 wyjazdy na ponad 300km w jedną stronę które wymagałyby ładowania po drodze. Stąd pytanie - jak często jeździsz w trasę ponad 300-400km w jedną stronę? Jeżeli codziennie/co weekend to faktycznie elektryk z dzisiejszą technologią może być bardziej uciążliwy niż spalinowy.

Kolejna sprawa. Zapominasz, że nie musisz odpalać elektryka z zasięgiem
@paprycjusz bo nie potrzebuje całej nocy na tankowanie tylko kilka minut xD @anonimowy_programista 400 przy dobrej pogodzie. Włącz klimę lub co gorsza ogrzewanie zimą i zostanie Ci połowa tego zasięgu. Norwegia jest specyficznym rynkiem bo tam większość ludzi skupionych jest wokół Oslo i jeżdżą wokół komina. Wtedy faktycznie elektryk jest dobrą alternatywą ale w naszych warunkach to garstka osób. Zobacz co się dzieje na głównych trasach nad morze i góry przy dystrybutorach.
Wtedy faktycznie elektryk jest dobrą alternatywą ale w naszych warunkach to garstka osób. Zobacz co się dzieje na głównych trasach nad morze i góry przy dystrybutorach.


@xqwzyts: W Niemczech wszystkie stacje paliw zostały zobligowane do tego, by posiadać opcje ładowania:

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-germany-autos-idUSKBN23B1WU

I jeżeli dobrze pamietam, to ma być to kwestia 1-2 lat. Stacje paliw się przestawią, a jak nie, to powstaną nowe punkty. Najgorzej było na początku... ale każdy nowy klient,
@Jomahajomaso: Czyli jednak nie prowadzisz normalnego trybu życia, bo przeciętna osoba przejeżdża poniżej 15kkm rocznie ;)
Co do jakości, model 3 jest na poziomie nowego golfa (w golfie ekran i przyciski wyginają się jak chińskie plastikowe zabawki). A cenowo model 3 performance jest tańszy niż Golf R będąc dużo większym samochodem i mając nieporównywalnie lepsze osiągi. Do tego od ceny tesli możesz odliczyć przeglądy gwarancyjne i serwis jak oleje, filtry itp.
Na moje to nie ma przyszłości


@GrafikaUltraHaDe: firmy, które się nie przestawiają obecnie na produkcje elektryków w praktyce podpisały już wyrok swojej śmierci. Tutaj masz wyjaśnienie, dlaczego tak się stanie: https://www.wykop.pl/wpis/55120487/swietne-wyjasnienie-dlaczego-adopcja-aut-elektrycz/

Produkcja elektryków z roku na rok tanieje. A produkcja spalinowych z roku na rok drożeje.

@anonimowy_programista: Sztucznie drożeje produkcja aut spalinowych.
Gdyby nie te kary, to nowe auto spalinowe dałoby radę kupić za 35 000 zł a te lepsze
@anonimowy_programista: @konto_dla_trybu_nocnego: Spokojnie Panowie, komentarz był prześmiewczy. Oczywiście, że nie zrobię tyle w tygodniu, ale podniecanie się cyferkami na reklamie, gdzie papier wszystko przyjmie mnie zwyczajnie bawi. Bodajże Kickster kiedyś robił filmik o Tesli i teoretyczny zasięg 600 km malał w oczach przy wyższych prędkościach i klimie. W zimie pewnie byłoby jeszcze gorzej, bo dochodzi np. ogrzewanie szyb. Żeby nie było, kibicuje Elonowi i Tesli, ale dziś bym nie kupił
Przykład: bardzo dużo ludzi na weekendy wyjeżdża czy to odwiedzic rodziców


@Jomahajomaso: no jak jedziesz z jednego końca polski na drugi to może jest to problem. Ja do rodziców mam 150 km w jedną stronę więc obrócę tam, z powrotem i jeszcze zostanie baterii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JuneJohn: A ekran środkowy na którym możesz odpalić mnóstwo aplikacji nie?
Która Skoda Octavia to ma, że to nie jest luksus?
Mega przyspieszenie nie jest luksusowe? To dlaczego te wszystkie limuzyny mają takie wielkie silniki?