Wpis z mikrobloga

@CREATE_USER: 50% Polaków żyje w mieszkaniach, z czego tylko nieduży procent ma opcje garażu osobnego z ładowaniem. Oczywiście te 50% głównie w miastach, gdzie elektryk najlepiej się sprawdza. A w takiej sytuacji elektryk to już ciągła jazda z duszą na ramieniu i czas zmarnowany pod ładowarkami.
Zaczekaj śmigasz w mieście, a jak tak to 300 maks i ładuj za 200 zł, przecież prad nie rośnie na drzwie. 17 godzin podłączysz to się podładuje bo wiesz masz akumulator na 800 km xD


@yuio: oj tam oj tam, ale ma na ekranie super funkcje jazdy po marsie i pierdzącej poduszki, a muzg wysyła na twitterze śmieszne memiki i lata na księżyc więc płać i nie marudź, goju ( ͡
@Yelonek: z tego co mi wiadomo obecnie większość aut z ekranem ma albo apple carplay albo android auto na którym odpalasz różne apki itd. Przy czym w porównaniu do np. takiej Octavii skoro ten model już padł sterowanie różnymi funkcjami w takiej Tesli 3 jest strasznie upierdliwe jak wszystko jest na ekranie, a nie pod fizycznymi przyciskami i zauważ, że gdy pojawiają się modele aut praktycznie bez przycisków to właśnie na
@paprycjusz możesz polecieć ale Chorwacja to wciąż popularny samochodowy kierunek. A elektryki mają docelowo całkowicie zastąpić spalinowki a nie być alternatywą dla tych co na dłuższą trasę wolą samolot
@xqwzyts: I dlatego bardzo mi się nie podobają odgórne zakazy sprzedaży. Bardzo mocno kibicuję wszelkim nowym technologiom włącznie z wodorem, bo im większy wybór tym lepiej dla wszystkich.

Natomiast z drugiej strony, rozwój elektryków pełną parą to raptem ostatnie kilka lat. Myślę, że do czasu wprowadzenia tych zakazów elektryki będą miały zasięgi i czasy ładowania porównywalne z obecnymi samochodami spalinowymi pozbywając się obecnych wad.
@mamut2000: to nie tesla podaje, tylko stosowne instytucje, które przeprowadzają testy, odpowiednia EPA, czy WLPT. Test jest zaprojektowany na pewien styl jazdy. Nawet jeżeli zakładamy, że realny zasięg to tylko 50%... to z 840km zostaje 420km. Czy to mało na co dzień?

Każdy kolejny ich upgrade, zakładając stały procent przesacowania względem wg Ciebie "normalnego" użytkowania, to dalej upgrade zasięgu. Nie wiem jak ty, ale ja rocznie maksymalnie 2 razy w roku