Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu postanowiłem jeździć zgodnie z przepisami. Jak 50 to 50 a jak 90 to 90.
Ta zmiana to było trochę jak z rzucaniem fajek albo wyjściem z innego nałogu. Nie ukrywam, że na początku było ciężko. Jeżdżę autem, które ma 150 KM (wiem, wiem - to na standardy wykopowe jak skuter) i nie raz miałem ochotę "depnąć".
Przestawianie się trwało kilka miesięcy. A jakie są moje obserwacje?
- Mniej frustracji na drodze. Nie #!$%@? się sam tylko #!$%@? innych. Czy może być coś lepszego?
- Nie stresujesz się czy nie ma gdzies policji. Janosika można odinstalować
- Czas jazdy z punkty A do do B jest tylko kilka minut dłuższy (robię 350 km dziennie)
- Jedziesz sobie spokojnie, słuchasz muzyki, podziwiasz widoki, jesteś mniej zestresowany

Jakie probleby?
- Tiry i ich jazda na zderzaku i miganie światłami drogowymi. Wysyłam po prostu filmy na Policję i dostają mandat za nieprawidłowe używanie świateł drogowych (mam kamerkę z tylu)
- Ludzie, którzy potrafia cię wyprzedzić, zajecać drogę i zatrzymać cię aby dać ci nauczkę. Tutaj też kamera się przydaje. W 2 sytuacjach obie sprawy zakończyły się utratą prawa jazdy przez tych debili.
- #!$%@? znaki. Autentycznie często nie wiesz jakie jest ograniczenie prędkości mimo iż skupiam się na znakach. Naprawdę to jest w Polsce #!$%@?.
- Znaki "Teren zabudowany" nie odbijają światła. Jako jedyne tak mają. Dlaczego? #!$%@? wie.

Wymieniam teraz auto i zamówiłem sobie z funkcją Travel Assist, która dostosowuje prędkość ze znaków i nawigacji i to powinno byc dużym ułatwieniem w takiej jeździe.

Polecam wszystkim ten styl życia. Im będzie nas więcej to inni będą musieli się do nas dostosować a nie my do nich na drodze.

#polskiedrogi #motoryzacja #drogi #polska #policja
  • 290
@Adass: Kiedyś tak było, że potrzebowali zeznania jako swiadka. Teraz juz tak nie ma. Dostajesz tylko na koniec pismo z danymi tego kierowcy i to jak został ukarany. Kamera z tyłu przydaje się bo masz twarz kierującego i cieżko mu się wywinąć "na niewskazanie sprawcy". Dużo osób tak robi i dostaje wtedy 500 zł ale bez punktów karnych. Raz tylko byłem w sądzie bo koleś #!$%@?ł taką imbę, że policja odstąpiła
Czas jazdy z punkty A do do B jest tylko kilka minut dłuższy (robię 350 km dziennie)


@motyk: to prawda.

Tiry i ich jazda na zderzaku i miganie światłami drogowymi. Wysyłam po prostu filmy na Policję i dostają mandat za nieprawidłowe używanie świateł drogowych (mam kamerkę z tylu)


@motyk: tu już #!$%@? januszerkę xD Pamiętaj, że tir nie hamuje i nie przyspiesza tak jak osobówka, zwłaszcza na wzniesieniach i nie
@motyk: ja może dokładnie ze znakami nie jeżdżę, ale nie przekraczam 70 w zabudowanym i 110 poza. Dodatkowo zostawiam prawie zawsze po kilkadziesiąt metrów przed sobą tak, żeby w mieście była szansa, żeby auta z podporządkowanej mogły się wbić przede mnie bez mojego hamowania. Dojeżdżam w tym samym czasie, a jestem 10x bardziej wyluzowany ( ͡° ͜ʖ ͡°) A najbardziej kisnę widząc ludzi, którzy jadą na zderzaku
@hpiotrekh:

@motyk: tu już #!$%@? januszerkę xD Pamiętaj, że tir nie hamuje i nie przyspiesza tak jak osobówka, zwłaszcza na wzniesieniach i nie zawsze warto się trzymać sztywno 50 na 50, co sam zauwazyles patrząc na znaki.


Wiesz, nie mam kija w dupię i jak tir chce mnie wyprzedzić to grzecznie mu ustępuje. TIRy mają ten problem ze oni lubia jechac 80km/h niezależnie od znaków jakie istnieją. A przepisy są
@motyk: no to fakt, tiry czasami przesadzają.
Ale mam już prawko 14 lat i żaden tir na mnie nie mrugał ani nie trąbił.
To co robisz z założenia jest ok, ale trzeba trochę dostosować do polskich warunkow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hpiotrekh:
Właśnie o to chodzi, że nie chce się dostosowywac do warunków polskich ale dostosować to co robie do normalności. Bo takie pół środki zawsze będą tylko #!$%@? kompromisem. Ale to nie jest łatwe :)

@stormkiss: Nie liczyłem mandatów. Ale myślę, że przez wiele lat nazbierało się z 30-40 pism :)

Zawsze miałem taką teorię, że w tym kraju należy dać możliwość dzielenia się mandatem z obywatelem, który zgłasza wykroczenie