Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu postanowiłem jeździć zgodnie z przepisami. Jak 50 to 50 a jak 90 to 90.
Ta zmiana to było trochę jak z rzucaniem fajek albo wyjściem z innego nałogu. Nie ukrywam, że na początku było ciężko. Jeżdżę autem, które ma 150 KM (wiem, wiem - to na standardy wykopowe jak skuter) i nie raz miałem ochotę "depnąć".
Przestawianie się trwało kilka miesięcy. A jakie są moje obserwacje?
- Mniej frustracji na drodze. Nie #!$%@? się sam tylko #!$%@? innych. Czy może być coś lepszego?
- Nie stresujesz się czy nie ma gdzies policji. Janosika można odinstalować
- Czas jazdy z punkty A do do B jest tylko kilka minut dłuższy (robię 350 km dziennie)
- Jedziesz sobie spokojnie, słuchasz muzyki, podziwiasz widoki, jesteś mniej zestresowany

Jakie probleby?
- Tiry i ich jazda na zderzaku i miganie światłami drogowymi. Wysyłam po prostu filmy na Policję i dostają mandat za nieprawidłowe używanie świateł drogowych (mam kamerkę z tylu)
- Ludzie, którzy potrafia cię wyprzedzić, zajecać drogę i zatrzymać cię aby dać ci nauczkę. Tutaj też kamera się przydaje. W 2 sytuacjach obie sprawy zakończyły się utratą prawa jazdy przez tych debili.
- #!$%@? znaki. Autentycznie często nie wiesz jakie jest ograniczenie prędkości mimo iż skupiam się na znakach. Naprawdę to jest w Polsce #!$%@?.
- Znaki "Teren zabudowany" nie odbijają światła. Jako jedyne tak mają. Dlaczego? #!$%@? wie.

Wymieniam teraz auto i zamówiłem sobie z funkcją Travel Assist, która dostosowuje prędkość ze znaków i nawigacji i to powinno byc dużym ułatwieniem w takiej jeździe.

Polecam wszystkim ten styl życia. Im będzie nas więcej to inni będą musieli się do nas dostosować a nie my do nich na drodze.

#polskiedrogi #motoryzacja #drogi #polska #policja
  • 290
@kaaban: W jakim ty świecie żyjesz :) Firma będzie mi mówić jak mam jeździć? Jeśli pracujesz w takiej firmie to zmień firmę. Naprawdę jest wiele firm z normalnymi relacjami firma-pracownik a nie poddaństwo.
@kaaban: Co? :) Obowiązek przestrzegania przepisów wynika z przepisów polskiego prawa. Naprawdę myślisz, ze mam gps w aucie i pracodawca do mnie dzwoni jak przekroczę prędkość? Ma nawet to w dupie, że w niedziele wieczorem tankuje auto w Sopocie mieszkając w małopolsce.
@Stragan: Kolejny szaleniec chcący uszczęśliwiać wszystkich mandatami, jakiś wysyp ich ostatnio.
Zapewne nigdy nie słyszałeś o tym że prawo stanowione czasami bywa oderwane od rzeczywistości,
a gdyby więcej ludzi wyżej ceniło rozum niż polecenia władzy to pewnie nie było by kilku wojen
@Bigbaldbajk gówno mnie to obchodzi czy jest oderwane od rzeczywistości, za nieprzestrzeganie grozi mandat którego ja płacić nie zamierzam. Nie będę #!$%@?ł bo jakiemuś randomowi z wykopu się spieszy. Ja wyjeżdżam wcześniej i mogę jechać wolniej. Polecam ten stan Seba.