Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu postanowiłem jeździć zgodnie z przepisami. Jak 50 to 50 a jak 90 to 90.
Ta zmiana to było trochę jak z rzucaniem fajek albo wyjściem z innego nałogu. Nie ukrywam, że na początku było ciężko. Jeżdżę autem, które ma 150 KM (wiem, wiem - to na standardy wykopowe jak skuter) i nie raz miałem ochotę "depnąć".
Przestawianie się trwało kilka miesięcy. A jakie są moje obserwacje?
- Mniej frustracji na drodze. Nie #!$%@? się sam tylko #!$%@? innych. Czy może być coś lepszego?
- Nie stresujesz się czy nie ma gdzies policji. Janosika można odinstalować
- Czas jazdy z punkty A do do B jest tylko kilka minut dłuższy (robię 350 km dziennie)
- Jedziesz sobie spokojnie, słuchasz muzyki, podziwiasz widoki, jesteś mniej zestresowany

Jakie probleby?
- Tiry i ich jazda na zderzaku i miganie światłami drogowymi. Wysyłam po prostu filmy na Policję i dostają mandat za nieprawidłowe używanie świateł drogowych (mam kamerkę z tylu)
- Ludzie, którzy potrafia cię wyprzedzić, zajecać drogę i zatrzymać cię aby dać ci nauczkę. Tutaj też kamera się przydaje. W 2 sytuacjach obie sprawy zakończyły się utratą prawa jazdy przez tych debili.
- #!$%@? znaki. Autentycznie często nie wiesz jakie jest ograniczenie prędkości mimo iż skupiam się na znakach. Naprawdę to jest w Polsce #!$%@?.
- Znaki "Teren zabudowany" nie odbijają światła. Jako jedyne tak mają. Dlaczego? #!$%@? wie.

Wymieniam teraz auto i zamówiłem sobie z funkcją Travel Assist, która dostosowuje prędkość ze znaków i nawigacji i to powinno byc dużym ułatwieniem w takiej jeździe.

Polecam wszystkim ten styl życia. Im będzie nas więcej to inni będą musieli się do nas dostosować a nie my do nich na drodze.

#polskiedrogi #motoryzacja #drogi #polska #policja
  • 290
@motyk: Od jakiegoś czasu też staram się jeździć całkowicie zgodnie z przepisami mimo ponad 200 koni i zgodzę się z tym, że jazda w ten sposób generuje dużo mniej stresu i jest przyjemniejsza. Ale przeraża mnie trochę jak często kierowcy ostro ryzykują podczas wyprzedania, gdy po prostu jadę wg ograniczeń. Potem człowiek się dziwi skąd tyle wypadków jak w naszych realiach większość samochodów nie jest super dynamiczna a próby wyprzedzania na
@motyk: Pytanie do ciebie: po ki wuj jeździć powoli?( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Nie rozumiem jak możesz zaoszczędzić parę minut na dystansie 350km. Ty jeździsz jako kurier/taxi po mieście czy jak? Jak szybko jeździłeś wcześniej, że ta różnica jest tak mała?

2. Na mniej uczęszczanych krajówkach, te tereny zabudowane sa co chwila i często oprócz godzin południowych to zazwyczaj tam się nic nie dzieje. Masz szeroką drogę,
starość na radość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w zabudowanym to generalnie trzymam się w limitach... poza mam pewien problem ale walczę z tym :D


@SpalaczBenzyny: A to nie ty mnie #!$%@?łeś kiedyś, że za wolno jeżdżę i źle że hejtuję poganiaczy?( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@InterferonAlfa_STG: tak, nocą czy na drogach szybkiego ruchu można zwiększyć średnia i to względnie bezpiecznie.

Ale to całe przedstawicielstwo handlowe nie jeździ w nocy a #!$%@?ą bo nie ich auta i nie ich paliwo i taki już mają idiotyczny styl jazdy.

Większość osób na szczęście z tego wyrasta i dochodzi do nich, że to żadna oszczędność zazwyczaj.
Jadąc normalnie krajówkami masz średnia ok 72-74kmh

Jadac szybko masz może 77-78kmh.

Zeby wykręcić więcej trzeba już naprawdę robić fikoły zagrażające bezpieczeństwu.


@hpiotrekh: Może w ciągu dnia i wąskich krajówkach. Ja znam takie na drodze Wawa-Rzeszów, że spokojnie można jechać ponad limit i mieć znacznie lepszą średnią.
oglądanie jak "szybcy i bezpieczni" się gotują, gdy ktoś przed nimi jedzie przepisowo to akurat najlepsza rozrywka podczas podróży polskimi drogami i nawet z tym nie handluj ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pan_warell: Wiadomix, w Polsce mamy mnóstwo ludzi #!$%@?, którzy sami niczego nie potrafią i tylko cieszą się z porażki innych xD Ja mam ich w dupie, po prostu wyprzedzam.
Ludzie, którzy potrafia cię wyprzedzić, zajecać drogę i zatrzymać cię aby dać ci nauczkę. Tutaj też kamera się przydaje. W 2 sytuacjach obie sprawy zakończyły się utratą prawa jazdy przez tych debili.

@motyk: byleś na 2 sprawach w sądzie?