Wpis z mikrobloga

@Andr3v: 50% zadań jest powtarzalnych i czasy mogę ściągnąć z "tabelki", na resztę budzet godzinowy przewiduje kierownik techniczny albo dyrektor produkcji. Albo jak nikt nie przewidział, to liczy się ile wyjdzie :D ocenę jakości przeprowadzają osoby testujące urządzenie. Pozostają części których się nie testuje, tylko wysyła do klienta więc w sumie nie wiem, jak je sprawdzić ¯\_(ツ)_/¯
@Agatk: może, ale to nie działa. Tzn nie musi się fizycznie znać na robocie żeby poprawiać majstra albo patrzeć mu na ręce (choć nie zaszkodzi), ale musi bardzo dobrze znać branżę, standardy i terminologię. Zarządzanie w uproszczeniu polega na manewrowaniu w trzech osiach: zakres, czas i cena. Musisz wiedzieć co jest do zrobienia, ile to zajmie i ile to będzie kosztować. Możesz wtedy podejmować decyzje o kolejności prac, przyspieszaniu jednego zadania
Jak uważacie, czy kobieta która "nie zna się na temacie" może zostać kierownikiem grupy ludzi w warsztacie mechanicznym?

praca kierownika to nie tylko przebywanie na warsztacie, ale rozliczanie pracy,

Jak ma rozliczać czas pracy nad rzeczami, o których nie ma pojęcia? "demontaż przyczłapki bulbulatora 10rh" i tyle...

przydzielanie zadań,

Jak ma przydzielać zadania, jak nie ma pojęcia o tych zadaniach? A tym bardziej "ile to zajmie, czy to wykonalne, ile osób do
ak uważacie, czy kobieta która "nie zna się na temacie" może zostać kierownikiem


@Agatk: Ktokolwiek kto nie zna się na robocie, nie powinien w ogóle rozważać bycia kierownikiem, no wtf, co pracownik spyta się ciebie o coś, a ty powiesz nie wiem, sprawdź sobie w necie? I tak za każdym razem? Jak możesz zarządzać ludźmi jak nie masz pojęcia czym się zajmują.