Wpis z mikrobloga

Jak zainstalować #linux na pedrive żeby się odpalał z tego pendriva? 3 raz już próbuje i za każdym razem po uruchomieniu laptopa mam czarny ekran i mrugajacy kursor. Co robie źle? Cała instalacja przebiega prawie automatycznie. Linuxa ściągnalem z oficjalnej strony #mint.
Zrobiłem to tak, że wkładam do laptopa dwa pendriva. Jeden jest zrobiony Brutusem i startuje ok i instalacja rusza, potem wybieram, że ma zainstalować na tym drugim i też niby wszystko jest ok. Po skończonej instalacji nie chce się uruchomić :(
  • 7
  • Odpowiedz
@pokipoki: Jakiś głupi błąd musisz robić bo nie ma opcji żeby nie działało. W trakcie instalacji wskaż właściwego pendrive jako miejsce instalacji GRUBa. Po instalce bootujesz kompa z usb i powinno banglać. Inna sprawa, że jak uruchamiasz zainstalowany system z usb 2.0 to musisz uzbroić się w cierpliwość.
  • Odpowiedz
@pokipoki Kiedy instaluję Linuxa na pendrive używam takich co mają diodę sygnalizującą pracę urządzenia. Nie załącza mi się dzięki temu panika jak coś długo trwa bo widzę czy działa.
  • Odpowiedz