Wpis z mikrobloga

Jak się zabrać za trening w domu?

https://sebastianchudziak.pl/jak-sie-zabrac-za-trening-w-domu/

Kto trenował zarówno w domowych warunkach jak i na siłowni/w klubie ten wie, że w domu zwykle trudniej jest się zabrać do ćwiczeń. Nasze mieszkania służą do odpoczynku, pracy, przebywania z rodziną – i nie kojarzą się z treningiem tak bardzo, jak np. siłownia czy sala fitness. W mieszkaniu, nawet bez sprzętu można jednak ćwiczyć bardzo skutecznie i osiągać efekty w postaci poprawy kondycji, siły, samopoczucia czy sylwetki.

SPIS TREŚCI
1. Skończ z motywowaniem się
2. Zaplanuj trening w kalendarzu
3. Umów się z kimś
4. Powieś ogłoszenie
5. Ćwicz razem z nagranym treningiem
6. Przebierz się w sportowe ubranie
7. Zmień otoczenie miejsca, gdzie będziesz ćwiczyć
8. Wydeleguj oddzielne miejsce do ćwiczeń
9. Idź na spacer
10. Grywalizacja
11. Daj sobie nagrodę
12. Skorzystaj z usług trenera personalnego

PS: pomóż wrzucić znalezisko na główną :)

#trening #zdrowie #silownia #mikrokoksy #fitness #ciekawostki #informacje #edukacja #motywacjanadzis
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SVCXZ:
Może się mylę ale wydaje mi się że o wiele trudniej jest ułożyć sensowny domowy plan treningowy. Idąc na siłownię bierzesz któryś z gotowców, sprzęt jest na miejscu więc działasz. W domu najpierw trzeba przekopać pół internetu bo albo okazuje się że czegoś brakuje, albo w drugą stronę - plan zakłada zero sprzętu i to co mam się marnuję.
@vateras131: Zgadzam się. Jest bardzo dużo zmiennych: miejsce, sprzęt, cel, zaawansowanie ćwiczącego. Dlatego skupiłem się na edukacji jak samodzielnie ułożyć coś, a za jakiś czas wrzucę trochę przykładów: np. tylko z hantlami i ławką, tylko z drążkiem i piłką. Jest ograniczenie, ale trzeba sobie radzić :)