Wpis z mikrobloga

Zaczęcie pracy w młodym wieku to najlepsza szczepionka na kapitalizm. Gdyby jeden kuc z drugim poszli pracować do januszexu za minimalną to w ciągu miesiąca zapisaliby się do partii #razem.

Niestety, większość zwolenników kapitalizmu jest jeszcze utrzymywanych przez rodziców i żyją w bańce. Ale na nich też przyjdzie pora i zorientują się, że ich interes jest inny niż "przedsiębio*ców"

#antykapitalizm #kapitalizm #praca #pracbaza #gospodarka #ekonomia #polska
  • 70
pracować do januszexu za minimalną to w ciągu miesiąca zapisaliby się do partii #razem.


@Ignacy_Loyola: no jak nic szczególnego nie umiesz robić i twoja pracę może wykonać każdy inny to za co chcesz brać większe pieniądze XD?

nadmiernie wysokie w porównaniu do reszty społeczeńśtwa


@DizzyEgg: dlaczego? Różne prace mają po prostu różna wartość, a nie że coś jest nadmiernie wysokie. Co proponujesz, płacę maksymalną czy jak XD
@DizzyEgg: ja tak zażartowałem z tą płacą maksymalną oczywiście, ale ze ty tak na serio? Niby dlaczego? I ile by niby miała wynosić, kto by to ustalał i na jakiej podstawie? Po co w takim razie ktoś miałby się rozwijać skoro potem nie będzie więcej zarabiał bo szklany sufit?
Poza tym dotyczy to ludzi na etacie, a ci naprawdę zamożni o których wspominasz to np rentierzy czy inni przedsiębiorcy i oni
@Ignacy_Loyola: xD beka z leniuchów

Wystarczy sobie uświadomić, że w życiu nic Ci się nie należy. Wszystko trzeba wydrzeć światu i zapracować na to samemu. Nie ma nic za darmo.

Chcesz dobrze zarabiać to musisz poświecić część swojego życia na nauczenie się unikalnej umiejętności, która podniesie Twoją wartość.

Jestem na rynku pracy od 9 miesięcy. Rzucenie studiów i podjęcie pracy to najlepsze co mnie do tej pory spotkało.

Oczywiście często się
Jestem na rynku pracy od 9 miesięcy. Rzucenie studiów i podjęcie pracy to najlepsze co mnie do tej pory spotkało.

9 miesięcy


@SeoGuy: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Różne prace mają po prostu różna wartość, a nie że coś jest nadmiernie wysokie. Co proponujesz, płacę maksymalną czy jak XD


@TestoDepot: Nikt nie chce ograniczać zarobków, jednak faktem jest, iż płace w IT są niewspółmierne do poświęcanych nakładów