Wpis z mikrobloga

Zaczęcie pracy w młodym wieku to najlepsza szczepionka na kapitalizm. Gdyby jeden kuc z drugim poszli pracować do januszexu za minimalną to w ciągu miesiąca zapisaliby się do partii #razem.

Niestety, większość zwolenników kapitalizmu jest jeszcze utrzymywanych przez rodziców i żyją w bańce. Ale na nich też przyjdzie pora i zorientują się, że ich interes jest inny niż "przedsiębio*ców"

#antykapitalizm #kapitalizm #praca #pracbaza #gospodarka #ekonomia #polska
  • 70
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Sporo z kuców się nie wyleczy, bo pójdą w IT, i programowanie, a ich zarobki są nadmiernie wysokie w porównaniu do reszty społeczeńśtwa. Potem tylko się utwierdzą w swoim przekonaniu, ze wystarczy pokodować w pajtonie, i cyk hajs leci, ale nierobom się nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pracować do januszexu za minimalną to w ciągu miesiąca zapisaliby się do partii #razem.


@Ignacy_Loyola: no jak nic szczególnego nie umiesz robić i twoja pracę może wykonać każdy inny to za co chcesz brać większe pieniądze XD?

nadmiernie wysokie w porównaniu do reszty społeczeńśtwa


@DizzyEgg: dlaczego? Różne prace mają po prostu różna wartość, a nie że coś jest nadmiernie wysokie. Co proponujesz, płacę maksymalną czy
  • Odpowiedz
płacę maksymalną


@TestoDepot: Tak, ale nie dla programistów, bo to i tak grosze w stosunku do tego co zarabiają naprawdę zamożne osoby. A jeżeli programista na zachodzie zarabia 4x więcej niz przeciętny zjadacz chleba, a w Polsce 8x tego, to coś jest nie tak
  • Odpowiedz
@DizzyEgg: ja tak zażartowałem z tą płacą maksymalną oczywiście, ale ze ty tak na serio? Niby dlaczego? I ile by niby miała wynosić, kto by to ustalał i na jakiej podstawie? Po co w takim razie ktoś miałby się rozwijać skoro potem nie będzie więcej zarabiał bo szklany sufit?
Poza tym dotyczy to ludzi na etacie, a ci naprawdę zamożni o których wspominasz to np rentierzy czy inni przedsiębiorcy i
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: xD beka z leniuchów

Wystarczy sobie uświadomić, że w życiu nic Ci się nie należy. Wszystko trzeba wydrzeć światu i zapracować na to samemu. Nie ma nic za darmo.

Chcesz dobrze zarabiać to musisz poświecić część swojego życia na nauczenie się unikalnej umiejętności, która podniesie Twoją
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Wydawało mi się, że jest odwrotnie. Ludzie, którzy na nic nigdy nie zapracowali, chcą równości i rozdania wszystkiego wszystkim za darmo - czyli w skrócie, żeby żyli cały czas jak dotychczas. A pieniądze się wydrukuje i git.
  • Odpowiedz
Jestem na rynku pracy od 9 miesięcy. Rzucenie studiów i podjęcie pracy to najlepsze co mnie do tej pory spotkało.

9 miesięcy


@SeoGuy: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Różne prace mają po prostu różna wartość, a nie że coś jest nadmiernie wysokie. Co
  • Odpowiedz