Wpis z mikrobloga

Zaczęcie pracy w młodym wieku to najlepsza szczepionka na kapitalizm. Gdyby jeden kuc z drugim poszli pracować do januszexu za minimalną to w ciągu miesiąca zapisaliby się do partii #razem.

Niestety, większość zwolenników kapitalizmu jest jeszcze utrzymywanych przez rodziców i żyją w bańce. Ale na nich też przyjdzie pora i zorientują się, że ich interes jest inny niż "przedsiębio*ców"

#antykapitalizm #kapitalizm #praca #pracbaza #gospodarka #ekonomia #polska
  • 70
  • Odpowiedz
@DizzyEgg: nie chodzi mi o szczęście czy nie, tylko niektórzy twierdzą że jak się porobi za minimalną to się zostaje z automatu socjalistom krzyczącym o złych przedsiębiorcach, i tylko ci lepiej zarabiający nimi nie są
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ignacy_Loyola: czyli raz piszesz o klinie podatkowym a za chwilę to nie podatek, brzmi legitnie XD kto mi wypłaci emeryturę jak ZUS upadnie? I dlaczego dostanę tylko 25% ostatniej pensji gdy aktualnie to jest około 60% gdzie są w takim razie moje składki?
  • Odpowiedz
czyli raz piszesz o klinie podatkowym a za chwilę to nie podatek, brzmi legitnie XD


@steemm: Bo jak płacisz podatek dochodowy to nie masz z tego bezpośrednich korzyści, a np. chorobowe jest wyliczane na podstawie płaconej składki.

kto mi wypłaci emeryturę jak ZUS
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: ha tfu na ameby, które nigdy nie włożyły wysiłku by podnieść swoje kwalifikacje. Pracowałem fizycznie na magazynie przez pewien czas i to był moment, w którym postanowiłem sobie, że zrobię dosłownie wszystko, żeby nie #!$%@?ć fizycznie za takie grosze.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Ale głupoty i wymyślanie sztucznych scenariuszy. Ja pracuje od dzieciaka. Robiłem gównoroboty od których ledwo zipałem. Teraz zarabiam dużo, robię to o czym zawsze marzyłem, lubię swoją pracę i mam spoko szefów (tak, tak się dobrze bawię, że w wolnym czasie robię poboczne projekciki :D). Jak wpadają młodzi to czasami marudzą, że jest ciężko a ja doceniam, że mam ctrl + z, repozytorium gita, wygodny fotel i muzyczkę w
  • Odpowiedz