Wpis z mikrobloga

Zaczęcie pracy w młodym wieku to najlepsza szczepionka na kapitalizm. Gdyby jeden kuc z drugim poszli pracować do januszexu za minimalną to w ciągu miesiąca zapisaliby się do partii #razem.

Niestety, większość zwolenników kapitalizmu jest jeszcze utrzymywanych przez rodziców i żyją w bańce. Ale na nich też przyjdzie pora i zorientują się, że ich interes jest inny niż "przedsiębio*ców"

#antykapitalizm #kapitalizm #praca #pracbaza #gospodarka #ekonomia #polska
  • 70
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: ojjj nie byczq -1, zbyt ciężko zasuwałem od śmieciówek, przez najniższą krajową aż do obecnego poziomu, który mnie satysfakcjonuje, by zapisywać się do partii, która część MOICH uczciwie wypracowanych dochodów chce oddać innym, którzy by chcieli od razu zaczynać z górnego pułapu bo im się należy. Jeśli ktoś nie czuje się inwestorem, albo nie może/nie umie/nie ma warunków/boi się założyć coś swojego to kluczem do sukcesu jest nauka i
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: dorabiałem we wakacje od 15 roku życia. W pierwszej legalnej pracy zarabiałem 8,9 brutto/h. Teraz jestem na granicy II progu. Nic mnie bardziej nie wkurza od ludzi co twierdzą, że mi się nie należy i powinienem oddawać więcej pieniędzy ludziom, którym się nie chciało się pracować i rozwijać. Lewica lubi pokazywać osoby, które z różnych powodów nie zarabiają dużo ale zupełnie pomijają te osoby, którym po prostu się nie
  • Odpowiedz
płace w IT są niewspółmierne do poświęcanych nakładów pracy i posiadanej wiedzy


@lukaszzz: imho nie chodzi o to żeby pracować jak najwięcej czy jak najciężej, a możliwie jak najsprytniej/jak najmądrzej. Skoro póki co jest taki popyt na programistów to ludzie w to idą i nie ma co się dziwić.
  • Odpowiedz
Sporo z kuców się nie wyleczy, bo pójdą w IT, i programowanie, a ich zarobki są nadmiernie wysokie w porównaniu do reszty społeczeńśtwa. Potem tylko się utwierdzą w swoim przekonaniu, ze wystarczy pokodować w pajtonie, i cyk hajs leci, ale nierobom się nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DizzyEgg: @qusqui21: @lukaszzz:
Ale to nie jest tak że zarobki naszego sektora IT są
Gavilar - > Sporo z kuców się nie wyleczy, bo pójdą w IT, i programowanie, a ich zaro...

źródło: comment_16114217968fLT4YzBsSxLJjujSvkAHW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: bym Ci napisał elaborat na temat tego jak wejście na rynek pracy wyleczyło mnie z utopijnych komunistycznych poglądów, ale szkoda mojego czasu bo i tak byś nie uwierzył. Wszak napisałeś swoją tezę pod konkretną narrację.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: XD nic wam nie pozostało jak płakać na wypoku a tymczasem ja idę przeliczyć to ile dzisiaj zarobiłem jako kapitalista. Nie chce być jakiś niemiły ale domyślam się, ze żeby #!$%@? moj tygodniowy zysk musiałabyś #!$%@? na swojej wysoce opodatkowanej umowie o prace przez rok XD miłego weekendu przegrywie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@DizzyEgg: a weź może pod uwagę, że rynek IT nie jest tak #!$%@? jak inne bo jest stosunkowo młody i nie opętany państwowymi regulacjami i sracjami. Tak samo medycyna estetyczna w USA jest zajebiście dostępna podczas gdy prozdrowotna ciosana od stuleci jakimś regulacjami staje się okropieństwem. Więc gdyby inne rynki były takie jak IT (czego chcą libki) to nie było by na co narzekać
  • Odpowiedz
Zaczęcie pracy w młodym wieku to najlepsza szczepionka na kapitalizm


@Ignacy_Loyola: Wam szczepionka na lenistwo i lepkie ręce jest potrzebna, a nie na kapitalizm xD

Od dzieciaka zapieprzalem w wakacje zrywać wiśnie żeby na wycieczkę klasowa i telefon zarobić, a temu krzywda bo jest za leniwy żeby wyjść poza januszex xD
  • Odpowiedz