Wpis z mikrobloga

Zaczęcie pracy w młodym wieku to najlepsza szczepionka na kapitalizm. Gdyby jeden kuc z drugim poszli pracować do januszexu za minimalną to w ciągu miesiąca zapisaliby się do partii #razem.

Niestety, większość zwolenników kapitalizmu jest jeszcze utrzymywanych przez rodziców i żyją w bańce. Ale na nich też przyjdzie pora i zorientują się, że ich interes jest inny niż "przedsiębio*ców"

#antykapitalizm #kapitalizm #praca #pracbaza #gospodarka #ekonomia #polska
  • 70
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: co racja to racja. Zacząłem powolutku odbijać od idei Korwinizmu po rozpoczęciu pierwszej pracy zawodowej xd. A po wejściu w temat na całego to już w ogóle odbiłem od tych ideałów typu "pracodawca zapłaciłby mi więcej, gdyby nie ten wredny ucisk państwa i potężne podatki".
  • Odpowiedz
Wg mnie też podjąłem dobrą decyzję idąc do pracy zaraz po technikum w wieku 19 lat zamiast na studia, popracowałem 3 lata za granicą i teraz w wieku 23 lat mam własne mieszkanie (nie na kredyt czy wynajem) auto i w miarę spoko pracę tutaj do której by mnie bez doświadczenia nie przyjęli, a większość znajomych których mam studiuje, nadal żyje na utrzymaniu rodziców i w sumie za ten rok czy tam
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: zgadzam się. W dodatku ta teoria z dupy że jak "będzie firma się rozwijać i podatki będą niskie to będą więcej płacić i płacą minimalna niepotrzebna" a prawda jest taka że żaden Janusz z własnej woli, nawet jeśli może, nie da więcej kasy dla pracownika. Tak samo praca na czarno.. niby bez zusu, ubezpieczenia zdrowotnego itd i tu ch.. płacą minimalna. Dlatego ja wiele lat temu wyrosłem z Korwina
  • Odpowiedz
Gdyby jeden kuc z drugim poszli pracować do januszexu za minimalną to w ciągu miesiąca zapisaliby się do partii #razem.


@Ignacy_Loyola: Znaczy, ja nie jestem kucem, więc pewnie mnie wpis nie dotyczy, ale pracuję w januszexie własnej matki (z rodziną wychodzi się tylko dobrze na zdjęciach, wierz mi, ona jest ostro #!$%@?) i nadal nie jestem za razem. Dla mnie to ludzie, którzy może i znając się
  • Odpowiedz