Wpis z mikrobloga

Ktoś mi może napisać że mam kija w du*ie, ale to trochę urażające jak kierowniczka pociągu za który płacę 150zł zwraca się do mnie słowami "podświetl", jak pokazałem bilet na telefonie i "dzięki", po skończonej procedurze sprawdzenia biletu.
Może i mam te 21lat i młodo wyglądam no ale na moje średnio 8 podróży w miesiącu pierwszy raz się spotkałem z taką bezpośredniością ze strony kierownika pociągu. Sam zwracam się zawsze do ludzi z szacunkiem i oczekuję tego samego

Jakbyście kolejarze chccieli sprawdzić która to Wasza koleżanka z pracy to jadę właśnie pociągiem EIP 8300 #pkp #kolej
  • 58
@Almaak: teraz sie kultura bardzo mocno rozjechala, bo duza ilosc ludzi ma takie rzeczy w nosie - do kazdego mowia na ty, byle jak, trybem rozkazujacym. Widac to tez po internecie, gdzie juz nawet pisanie do kogos po imieniu mala litera nie razi.

Jednoczesnie te osoby nie potrafia zrozumiec, ze sa jeszcze ludzie, ktorzy zwracaja uwage na tego typu konwenanse i po prostu odczuwaja irytacje kiedy cos takiego widza/slysza.

Oczywiscie wszystko