Wpis z mikrobloga

Witam. Moja mama posiada dość stary dom... Ocieplony jest 10cm styropianem (podwójne mury) strop tez jest pewnie ocieplony ale nie wiem czym i jak.

Aktualnie ma piec na miał, ale ma juz swoje lata (11) i kwestia czasu jest, kiedy piec piardnie.

Powieszchnia do ociepenia to + - 100m2.

Jaki piec będzie najlepszy? Mama nie dysponuje duzym budżetem wiec pompy ciepła, fv itd odpadają ... Czy piec na ekorgorszek 5klasy bedzie dobrym pomyslem ? Problemem moze byc wielkość kotlowni... 107mm na szerokość i 260 długości. Prosilbym o jakies dobre rady.
#budujzwykopem #ogrzewanie #fotowoltaika #budownictwo
Pobierz Syncu - Witam. Moja mama posiada dość stary dom... Ocieplony jest 10cm styropianem (p...
źródło: comment_1611235127sE3HDJ0RYxUMdGONeCEicG.jpg
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Syncu: masakra jakaś,nie wyobrażam tam sobie wpakowania pieca innego niż gaz. Chyba nie wejdzie nic z podajnikiem.

Ale na gaz nie wiem czy przejdzie bo male te pomieszczenie (projekt trzeba robić)
@Syncu: Każdy obsługowy piec (ekogroszek, koks, węgiel) dla starszej osoby będzie złym pomysłem.
Zainwestowałbym w porządny gazowy.
Raz, że koszty nie będą dużo większe (w niektórych przypadkach porównywalne lub nawet mniejsze)
Dwa - możesz kupić mały piec który zmieścisz nawet w szafce czy w łazience na ścianie.
Trzy - zero obsługi za co mama będzie wdzięczna już teraz a na pewno w przyszłości.
@Syncu: Jak chcesz tanio to kup piec DS v klasy i nie instaluj bufora¯\_(ツ)_/¯ Palisz drzewem/węglem. No ale jeśli mama ma swoje lata, to może być dla niej problem obsługi tego pieca.
Ekogroszek to dobry pomysł, ale cena jednak jest znacząco wyższa w porównaniu ze zwykłym piecem.
Jeśli dom jest ocieplony, to zastanowiłbym się nad gazem, jeśli istnieje infrastruktura.

Swoją drogą ten piec może #!$%@?ąć jutro, a może jeszcze 10 lat
No i pamiętaj, że ekogroszek niby czysty ale nie do końca. Do takiego rozwiązania potrzeba kotłowni - w łązience zawsze będzie brudno.
@Syncu: Zgadzam się z przedmówcami - jak jest możliwość, to idź w gaz. Nawet dobry piec na ekogroszek trzeba zasypać(20kg worek podnieść na co najmniej 1m), wysypać popiół, prędzej czy później ślimak się zatnie - w rezultacie wykończysz mamę. Jeśli instalacja jest dobra, to gaz wychodzi porównywalnie lub nawet taniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Syncu: 10cm ocieplenia to już sensowna grubość. jest ok.

co do kotla- jak ma 11 lat, to w zależności od jego wykonania i sposobu eksploatacji może wysiąść za rok-dwa, a może wytrzymać jeszcze bezproblemowo 5.
Więc jak nie ma ciśnienia na wymianę, to ja bym nie ruszal. Chyba, że nie chce się codziennie rozpalać, to inna kwestia.

Gaz nie z sieci a LPG z butli na podwórku jest koszmarnie drogi. olej
@Syncu: sprawdź piece z kostrzewy na pellet z zasobnikiem z góry, może będzie pasować. Najlepiej gaz ale wiem jakie to koszty jak nie ma sieci, sam to niedawno analizowałem. Pellet jest znacznie czystszy i mniej obsługowy od ekogroszku, w tej przestrzeni powinien się sprawdzić o wiele lepiej. Do tego ekogroszek to cholernie "głośne" paliwo a piec na pellet nie wydaje prawie żadnych odgłosów

Edit. Jak coś szukaj kostrzewa mini bio, wygląda
Pobierz A.....9 - @Syncu: sprawdź piece z kostrzewy na pellet z zasobnikiem z góry, może będz...
źródło: comment_1611237646Ff94yAr1R4Y5Mr48S4sc7P.jpg
Nie nam dostępu do gazociągu... Jedyna opcja zbiornik na podwórku


@Syncu: Ja mam zbiornik gazu na podwórku i sobie chwalę - tankowanie i przegląd kotła co rok - wygoda niesamowita.
Problemy są tylko dwa:
1) koszty początkowe, tym bardziej, że najlepiej kupić zbiornik a nie dzierżawić, bo w ten sposób jest dużo taniej w dłuższej perspektywie czasowej.
2) koszt pojedynczego tankowania - przez to, że tankujesz raz w roku to cena
@michal_0107: Nie musisz płacić abonamentu - trzeba kupić zbiornik i nie płacisz później kosmicznych stawek. Co do cen gazu to te się wahają i warto "dobić" zbiornik jak spadną. W marcu 2020 płaciłem 1,20 zł/l. Mam i sobie bardzo chwalę. :-)
@Syncu: Mam podobny problem. Kupiłem dom który 10 lat temu miał kapitalny remont ,ale że wlaścicielami były osoby starsze to w kuchni mam kocioł z dwoma płytami do gotowania ,u mnie wymiana to nie zakup samego kotła a przeniesienie go do budynku obok, czyli trzeba rwać wszystkie podłogi itp id. U Ciebie jest podobnie , albo musisz przerobić całe pomieszczenie albo postawić małą kotłownie dobrze .... KOSZTA DUŻE . Ja bede