Wpis z mikrobloga

Witam. Moja mama posiada dość stary dom... Ocieplony jest 10cm styropianem (podwójne mury) strop tez jest pewnie ocieplony ale nie wiem czym i jak.

Aktualnie ma piec na miał, ale ma juz swoje lata (11) i kwestia czasu jest, kiedy piec piardnie.

Powieszchnia do ociepenia to + - 100m2.

Jaki piec będzie najlepszy? Mama nie dysponuje duzym budżetem wiec pompy ciepła, fv itd odpadają ... Czy piec na ekorgorszek 5klasy bedzie dobrym pomyslem ? Problemem moze byc wielkość kotlowni... 107mm na szerokość i 260 długości. Prosilbym o jakies dobre rady.
#budujzwykopem #ogrzewanie #fotowoltaika #budownictwo
Syncu - Witam. Moja mama posiada dość stary dom... Ocieplony jest 10cm styropianem (p...

źródło: comment_1611235127sE3HDJ0RYxUMdGONeCEicG.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: uwierz mi że wystarczy, przeczytaj dokładnie wpis opa, dom 100m2, ocieplony 10cm styro. 10 kw to aż świat. Niestety jest jakaś chora moda przewymiarowania kotłów, ludzie myślą że lepiej mieć zapas, a to nie prawda. Bo dobrze dobrany kocioł raz że zużyje mniej paliwa, a dwa to dużo dłużej będzie funkcjonował. Pracuję w branży i wiem jak potrafią wyglądać przewymiarowane kotły po kilku latach pracy na minimum swoich możliwości
  • Odpowiedz
@freeq99: tak ale dom jest stary, może poniemiecki? dach ? może karpiówka , może bez podcinki fundamentów tego nam nie napisał. 10kw wystarczy do domu dobrze izolowanego, ja założyłem najczarniejszy scenariusz . I chciałem jeszcze dopisac żeby nawet kostrzewi nie brał pod uwage , niech dobrze poszuka opinii o tych kotłach. Ja naprawdę bym się wstrzymał z zakupem dozbierał kasy i zrobił to jak należy ,to nie są małe pieniądze
  • Odpowiedz
@Syncu: zobacz na dofinansowania, może warto się zainteresować pompami i fotowoltaiką? Policz to sobie i sam zdecyduj czy to będzie dużo czy mało :)
  • Odpowiedz