Wpis z mikrobloga

Założyłem trzy konta. Wszystkie na ten sam adres e-mail, dwa z takim samym loginem, jedno z innym. Czekam na mail aktywacyjny do każdego z nich już kilkanaście minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#albicla
  • 17
  • Odpowiedz
@Brightsider: Ty mi powiedz :) Co to za system który pozwala na wielokrotną rejestrację tego samego adresu e-mail?


@kingszajs: z punktu widzenia bezpieczeństwa, to zawsze przy zakładaniu konta na ten sam mail powinno się wyświetlić że konto założone a mail wysłany.
Dopiero w mailu za pierwszym razem wiadomość o założeniu konta, a za każdym kolejnym informacja w stylu masz już konto, jeśli nie pamiętasz hasła to tu masz link do
  • Odpowiedz
@kingszajs: e-maile które są nie zweryfikowane. Jakby nie można było założyć dwóch kont na ten sam email, to mógłbym założyć konto na twój email i zablokować ci możliwość rejestracji na swój.

Nie uważasz, że lepiej blokować email jak już jest zweryfikowany?
  • Odpowiedz
e-maile które są nie zweryfikowane. Jakby nie można było założyć dwóch kont na ten sam email, to mógłbym założyć konto na twój email i zablokować ci możliwość rejestracji na swój.

Nie uważasz, że lepiej blokować email jak już jest zweryfikowany?


@Toniejawtedy: Nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Userzy niezweryfikowani przez jakiś okres (może dzień, może miesiąc, wybór właściciela serwisu) powinni być usuwani z serwisu automatycznie, np. CRONem. To
  • Odpowiedz
@kingszajs:

Ewentualnie można dorobić funkcjonalność w stylu "Nie ja zakładałem to konto", wtedy leci mail z linkiem usuwającym konto na twój adres e-mail i od tego momentu możesz założyć konto po swojemu.

Co za różnica, że zamiast maila z nową aktywacja wysyłam linka z usunięciem konta, które tak naprawdę będzie usunięciem starego i aktywacja nowego konta, czyli dokładnie to samo robisz ale wysyłasz dwa maile zamiast jednego.

Szansa na to że
  • Odpowiedz