Wpis z mikrobloga

Zostałem dziś obtrąbiony i obmrugany długimi światłami przez kierowce z pasa rozbiegowego. Ale nie do końca rozumiem dlaczego. Jechałem sobie stałe 60km/h i typ na tym pasie jechał równolegle do mnie z taką samą prędkością i mrugał kierunkowskazem sygnalizując zamiar zmiany pasa ruchu. Po czym jak zorientował się, że kończy mu się pas zaczął na mnie trąbić. Nie rozumiem tylko dlaczego. Mógł przyspieszyć, albo zwolnić i spokojnie zmienić pas bo było dużo miejsca, a on chciał zmienić pas akurat w tym miejscu w którym ja jechałem xD
I jeszcze rozumiałbym jakbym typowi złośliwie przyspieszył żeby go nie wpuścić ale no k---a jechałem sobie na chillu ze stałą prędkością xD
#polskiedrogi #prawojazdy #motoryzacja
G.....r - Zostałem dziś obtrąbiony i obmrugany długimi światłami przez kierowce z pas...

źródło: comment_1611039993zvtwfafZdGM2MKrZN0BtZy.jpg

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kultura jazdy i w sumie bezpieczeństwo, szczególnie na autostradzie, sugeruje abyś zmienił pas na lewy tak aby nikt ci nie


@revoolution: A kodeks drogowy i zwykly zdrowy rozsadek mowi kompletnie co innego.Lewy pas jest do wyprzedzania, a nie do zjazdu bo ktos chce sie wlaczyc na prawy pas.

To co ty proponujesz jest raz nielegalne i EKSTREMALNIE NIEBEZPIECZNE. Zamiast miec wypadek przy 140 wjedziesz pod kolo kogos kto moze
  • Odpowiedz
Oczy mi krwawią jak widzę ile osób nie wie czym jest włączanie się do ruchu i myli to ze zmianą pasa albo wyjazdem z podporządkowanej (,)
  • Odpowiedz
@Gviazdor gość jedzie równo z Tobą więc bez względu na to po której jest stronie to on ma obowiązek upewnić się, że jest miejsce na zmianę pasa - jeżeli z jakiegoś powodu chce go zmienić.
Jak go nie ma to niech zwolni albo przyspieszy. Olej chama.
  • Odpowiedz
kultura jazdy i w sumie bezpieczeństwo, szczególnie na autostradzie, sugeruje abyś zmienił pas na lewy tak aby nikt ci nie wjechał przed maske przy 140 i spokojnie mógł się włączyć do ruchu


@revoolution: Bzdura, lewy pas sluzy do wyprzedzania a nie do wpuszczania tumanow ktorzy traktuja pas rozbiegowy jak goracy ziemniak i wlaczaja sie z niego z predkoscia 14km/h
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jazda na suwak daje kierowcy jadącemu kończącym się pasem uprzywilejowanie, ale nie zwalnia go z obowiązku zachowania ostrożności.

@lukaschels:
Ale tylko w korku, a nie jak na pełnej prędkości wbijasz się na drogę z pasa rozbiegowego. Wielu kierowców o tym nie wie i wymusza pierwszeństwo pakując się z pasa rozbiegowego.
  • Odpowiedz
@Odcinek1: wg translatora

W przypadku skrócenia pasów prawostronnych kierowca jadący najdalej w prawo (samochód niebieski), który w wyniku oznakowania (znak i strzałki) zobowiązany jest do zjechania swoim pojazdem z malejącego pasa prawego na pas przed nim, pierwszeństwo z prawej strony. W takich okolicznościach skręcenie w lewo przez kierowcę, który pozostaje jak najbliżej prawej krawędzi pasa ruchu podczas jazdy, nie oznacza zmiany pasa ruchu ani manewru. Nie jest to zgodne z
  • Odpowiedz
@krafal0 pierwszeństwo ma ten z prawej najbliżej prawej krawędzi jezdni. Nie mozna tu mówić o zmianie pasa przy kończącym się pasie. Czytałem kiedyś jak policjant z drogówki się wypowiadal.
  • Odpowiedz