Wpis z mikrobloga

Zostałem dziś obtrąbiony i obmrugany długimi światłami przez kierowce z pasa rozbiegowego. Ale nie do końca rozumiem dlaczego. Jechałem sobie stałe 60km/h i typ na tym pasie jechał równolegle do mnie z taką samą prędkością i mrugał kierunkowskazem sygnalizując zamiar zmiany pasa ruchu. Po czym jak zorientował się, że kończy mu się pas zaczął na mnie trąbić. Nie rozumiem tylko dlaczego. Mógł przyspieszyć, albo zwolnić i spokojnie zmienić pas bo było dużo miejsca, a on chciał zmienić pas akurat w tym miejscu w którym ja jechałem xD
I jeszcze rozumiałbym jakbym typowi złośliwie przyspieszył żeby go nie wpuścić ale no k---a jechałem sobie na chillu ze stałą prędkością xD
#polskiedrogi #prawojazdy #motoryzacja
G.....r - Zostałem dziś obtrąbiony i obmrugany długimi światłami przez kierowce z pas...

źródło: comment_1611039993zvtwfafZdGM2MKrZN0BtZy.jpg

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krupier: może żyjemy w dwóch różnych miejscach w kraju ale w moich rejonach środkowy służy do jazdy zgodnie z limitem prędkości lub 10km/h więcej. W tym przypadku Ty jechałbyś jednak niezgodnie z przepisami- łamiąc limit prędkości
  • Odpowiedz
może żyjemy w dwóch różnych miejscach w kraju ale w moich rejonach środkowy służy do jazdy zgodnie z limitem prędkości lub 10km/h więcej. W tym przypadku Ty jechałbyś jednak niezgodnie z przepisami- łamiąc limit prędkości


@Canoodle: XDDD

Widzisz kurtyzanę z logiki jaką robisz? No to zaraz, na środkowym można przekraczać prędkość, a na prawym nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może to dla ciebie jest trudne do
  • Odpowiedz
@mika077: Nie rozumiem na jakiej podstawie ma pierwszeństwo. ALE załóżmy, że ma pierwszeństwo. Co kierujący pojazdem ma zrobić, by ustąpić pierwszeństwa pojazdowi, który wjeżdża na jego pas znajdując się równocześnie na tej samej wysokości(idą łeb w łeb)?
  • Odpowiedz
@Krupier: stwierdziłeś, że jedziesz przepisowo ja Ci napisałem jakie ja mam doświadczenie w moim mieście. Oceniasz innych a kiedy ktoś Ciebie ocenił i bieg wydarzeń nie idzie po twojej myśli to masz ból dupska. Tu nie chodzi o budowanie w głowach idealnego świata, który nigdy nie nastąpi a o realną poprawę bezpieczeństwa. Jazda środkowym pasem jest powszechnie znanym grzechem narodowym, ale wyprzedając po prawej stronie auta które z twojej subiektywnej
  • Odpowiedz
@Canoodle: nie, nic nie dokładam. To pojazdy na środkowym pasie powinny zjechać na pas prawy, a nie ja jechać specjalnie wolniej by tylko ich nie wyprzedzić. Mam kilometry pustego pasa przed sobą to nie będę się toczył tylko dlatego, że ciebie boli dozwolona w naszych przepisach możliwość wyprzedzania pojazdów z prawej strony.

I jadę tak samo przepisowo jak ty to stwierdziłeś: "zgodnie z limitem prędkości lub 10km/h więcej". ( ͡
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boryspo: nie on wjezdzal na rondo na ktorym juz jechalem i mi wymusil twierdząc ze ma pierwszeństwo jadac w prawo bez prawo skretu zwykle rondo jeszcze sie zatrzymal i darl ryja tamujac ruch.
  • Odpowiedz
@Krupier: Po prostu postaw się w sytuacji drugiego kierowcy kiedy jedzie w kolumnie aut, chce zjechać na prawy a tam pędzisz Ty? Jazda autem nie tyle wymaga inteligencji co nawyków. Np. ja kiedy widzę wyprzedzające mnie auto w lewym lusterku to nie wpierdzielam się pod niego, zmuszając do hamowania. Tak mi podpowiada instynkt, to samo zrobiłbym po prawej stronie, chociaż kto wie, może to jest metoda na Ciebie bo przecież
  • Odpowiedz
Po prostu postaw się w sytuacji drugiego kierowcy kiedy jedzie w kolumnie aut, chce zjechać na prawy a tam pędzisz Ty?


@Canoodle: zmiana pasa to dla niego jakiś wielki problem? K---a stary, przestań zwalać winę na mnie, na prawidłowo jadącego kierowcę.

Jazda autem nie tyle wymaga inteligencji co nawyków. Np. ja kiedy widzę wyprzedzające mnie auto w lewym lusterku to nie wpierdzielam się pod niego, zmuszając do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gviazdor: Typ po prostu jest debilem i znadinterpretował przepis o zamku błyskawicznym. Jemu się kończy pas, to masz go wpuścić i c--j.
  • Odpowiedz
@Gviazdor: Ten co Ciebie otrąbił to dzban. To on zmieniał pas i to on ma ustąpić pierwszeństwa. To, że kończy się pas rozbiegowy nie uprawnia go do wpierdzielenia się komuś na pas sąsiedni. Nie umiał płynnie włączyć się do ruchu i tyle. Wpuszczenie kogoś na swój pas to kwestia uprzejmości. Wyjątkiem jest zwężająca się droga gdzie zanikają pasy ruchu i powoduje to ograniczenie przepustowości drogi. Wtedy stosujemy zasadę "zamka błyskawicznego".
  • Odpowiedz
@Gviazdor: kultura jazdy i w sumie bezpieczeństwo, szczególnie na autostradzie, sugeruje abyś zmienił pas na lewy tak aby nikt ci nie wjechał przed maske przy 140 i spokojnie mógł się włączyć do ruchu


Dobra jest 8 i nie zauwazylem ze nie ma lewego pasa xd

@revoolution: Ta twoja kultura na autostradzie i wpajanie ludziom takich idiotyzmów kończy się tym, ze jedziesz jak człowiek te 140km/h lewym pasem i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gviazdor:
Jazda na suwak - jeśli jest korek i auta stoją, toczą się na obu pasach, ruch odbywać się powinien 1 do 1, czyli jeśli stoisz w korku na głównym pasie, to musisz wpuścić jeden pojazd z kończącego się pasa.
Przepis nie dotyczy normalnych warunków drogowych. Zawsze pierwszeństwo ma pojazd kontynuujący jazdę swoim pasem. Pojazd z kończącego się pasa musi wtedy ustąpić mu pierwszeństwa, niezależnie od strony, z której ten
  • Odpowiedz
@Krupier: no gościu, nie mam czasu na jałowe dyskusje. Aby się dogadać musielibyśmy conajmniej zacząć tę kłótnie się przy wódce xD Życzę wszystkiego dobrego. Ilość interpretacji zachowań drogowych pod tym wpisem dobitnie pokazuje, bez nowych systemowych rozwiązań na polskich drogach będzie p--------k. Te rozwiązania chyba są nieuniknione ponieważ UE wdraża ambitny plan, 0 ofiar wypadków drogowych do 2050r.
  • Odpowiedz
@chozi: o, debil, tak się składa, że na ten twój wspaniały lewy pas do jazdy 140, ktoś może ci się w----ć w każdej chwili, w ogóle zabroń ludziom wyprzedzania, bo jaśnie PAN może jechać 140 lewym pasem i przez przypadek ktoś wkroczy na jego terytorium ( ͡° ͜ʖ ͡°) na drodze trzeba być po prostu uważnym i nie zmieniać pasów wg widzi mi się
  • Odpowiedz
@marciniem: jeśli to było typowe rondo ze znakiem "ustąp pierwszeństwa" to faktycznie dzban.

@Odcinek1: :O to jest jakiś kompletny belgijski absurd i świetny sposób na zrobienie sobie auta z OC zagranicznego kierowcy. Nawet na tej stronie piszą, że nie jest to zgodne z kodeksem drogowym, "ale". TIL.
  • Odpowiedz