Wpis z mikrobloga

Zostałem dziś obtrąbiony i obmrugany długimi światłami przez kierowce z pasa rozbiegowego. Ale nie do końca rozumiem dlaczego. Jechałem sobie stałe 60km/h i typ na tym pasie jechał równolegle do mnie z taką samą prędkością i mrugał kierunkowskazem sygnalizując zamiar zmiany pasa ruchu. Po czym jak zorientował się, że kończy mu się pas zaczął na mnie trąbić. Nie rozumiem tylko dlaczego. Mógł przyspieszyć, albo zwolnić i spokojnie zmienić pas bo było dużo miejsca, a on chciał zmienić pas akurat w tym miejscu w którym ja jechałem xD
I jeszcze rozumiałbym jakbym typowi złośliwie przyspieszył żeby go nie wpuścić ale no k---a jechałem sobie na chillu ze stałą prędkością xD
#polskiedrogi #prawojazdy #motoryzacja
G.....r - Zostałem dziś obtrąbiony i obmrugany długimi światłami przez kierowce z pas...

źródło: comment_1611039993zvtwfafZdGM2MKrZN0BtZy.jpg

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gviazdor: patrząc na sytuację co opisałeś i że zdjęć to typ z pasa rozbiegowej jest n---------y.
Typ jak wbija na twój pas ruchu to ma ci ustąpić pierwszeństwa. Albo dać w p---e gazu i na tym pasie rozbiegowym cię bezpiecznie wyprzedzić
Nie wiem po co ludzie komentuja inne sytuacje niezwiązane z twoja historią.

  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: musiałbym poszukać, ale nie mam teraz czasu. Znam ten przepis od Polaka, który mieszka w zachodnich Niemczech dobre ponad 30lat, przedstawiciel handlowy i inne fuchy coś typu podkierownik przy budowie dróg i autostrad Gdyby nie brak nowoczesnych udogodnień i mus przerzucenia się na nowe auto, to w poprzednim aucie zresetowałby licznik, tyle przejechał km. Mandatu za to nigdy nie uzyskał. Jak dla mnie to jest rzetelne źródło.
  • Odpowiedz
musiałbym poszukać, ale nie mam teraz czasu


@Mukkadun: byłbym wdzięczny, gdybyś, jak już będziesz się bardzo nudził, znalazł ten przepis. Bo na razie wygląda to na bajkę z krainy mchu i paproci...
  • Odpowiedz
Poza obszarem zabudowanym wyprzedzanie z prawej strony na jezdni dwukierunkowej jest dozwolone,


@Canoodle: Tylko, że poza obszarem zabudowanym są to zazwyczaj jezdnie jednokierunkowe, więc na większości możesz z prawej wyprzedzać.

W------l uratował przed odrealnieniem niejednego ambitnego managera z korporacji,


Tylko koniec końców, okaże się, że to ty zostaniesz z mordą obitą. To tylko w wykopowych fantazjach r-----------z wszystkich na około
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Gviazdor: Ale Ci się udało zebrać zwierzyniec nieznający podstaw prawa drogowego, gratulacje xD
Jak przeczytałem, że w ogóle powinieneś zwolnić i go wpuścić to złapałem się za głowę.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: dokładnie tak, ja tak robię i czasami sam wyskakuje do nadgorliwych kierowców. Sytuacja z życia, jakiś czas temu jechałem odcinkiem drogi w terenie zabudowanym (<50km/h), ktora na odcinku około 1km miała dwa pasy ruchu. Jadę lewym pasem, który był to kontynuacja wcześniejszego pasa, prędkość 45-50 przejechaliśmy 600m i wyprzedziło mnie jedno auto prawym pasem po nim seria aut w taki sposób że nie zdążyłem zjechać na prawy, następnie jeden
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gviazdor: imo, zwężenia pasa ruchy jak i ronda stanowią dla Polaków czarna magię. Trzeba uważać a przede wszystkim dobrze mieć wideorejestrator.
  • Odpowiedz
ja myslalem, ze kierowca na pasie z prawej ma pierwszenstwo


@Gviazdor: to zle myslales, bo nie ma. Jazda na suwak, czyli to gowniane naprzemienne pierwszenstwo dotyczy tylko "jazdy ze znacznie ograniczona predkoscia", czyli de facto korkow.

  • Odpowiedz
@lukaschels jak to powinien być stosowany w innych przypadkach? W innym pierwszeństwo ma samochód jadący główna drogą i nie wiem czemu chcesz to zmieniać. Jeżeli nie ma korka, to na pasie rozbiegowym musisz tak jechać, by płynnie włączyć się do ruchu. Nie w--------c się przed nos mając 30kmh, ani nie siadać na zderzak mają 120kmh.
  • Odpowiedz
ja myslalem, ze kierowca na pasie z prawej ma pierwszenstwo, jak jestem za nim, a nie równolegle do niego. Niezaleznie czy to pas rozbiegowy czy zwykly pas ruchu. Nie do końca ogarniam kiedy ktoś ma pierwszeństwo jadąc po mojej prawej, więc puszczam wszystkich którzy są przedemną po prawej. A jak są na równi to nie wiem co mam kruwa teleportować się żeby ich wpuścić bo mają pierwszeństwo? xD


@Gviazdor: lepiej
  • Odpowiedz
@Gviazdor: Może sugerował się nowymi przepisami które nakazują jechać na suwak i wpuścić jeden samochód przed sobą - oczywiście tylko wtedy gdy jest korek i nie ma płynnego ruchu, ale może gość tego nie doczytał :P
  • Odpowiedz
Zasada kultury jest taka że przy normalnych okolicznościach prawej strony się nie wyprzedza.


@Canoodle: jakie to są "normalne okoliczności"? Bo ja niemal codziennie jeżdżę jezdnią trzypasmową i jadę przez większość czasu prawym pasem wyprzedzając resztę na środkowym i nierzadko na lewym.
  • Odpowiedz
Ten kierujący, który porusza się drogą główną, a włączający się do ruchu dodatkowym pasem nadal musi ustąpić mu pierwszeństwa.


@lukaschels: nie ma czegoś takiego jak "droga główna" (pomijając standardy w budownictwie dróg), a zmiana pasa to nie jest włączanie się do ruchu.
  • Odpowiedz