Wpis z mikrobloga

Do ludu!
Przyznam, że nie mogę wyjść z podziwu, jak ludzie przyklaskują wszystkim restauracjom, lodowiskom itp które chwalą się tym, że otwierają bohatersko swoją działalność...ja rozumiem że to dobre dla nich bo w końcu zarobią, a mają trudną sytuację.
Ale jpdle ludzie przecież oni dosłownie zarobią ryzykując waszym zdrowiem i zdrowiem pracowników! Jak sami możecie przyklaskiwać temu że ktoś was wystawia na ryzyko i jeszcze chce za to kasę? WTF? gdzie tu sens i logika ? ()

Jak ci sami ludzie mogą krzyczeć o wolności na ulicach, o tym że rząd ich wykorzystuje i nie szanuje, a potem tym samym tchem wiwatować i bić brawa tym bohaterom, że ktoś inny ich wykorzystuje tylko inaczej ?

Niech mi to ktoś wytłumaczy

#otwieramy #dzbany #ludziewolnosci #bekazpisu #bekazpodludzi #wtf #ludzie #koronawirus
Pobierz
źródło: comment_1610632780dnYc93mAeyhOJdpUJ287BO.jpg
  • 139
@leazyboy: właściwie na tej samej zasadzie powinni być zamknięci nawet bez COVIDu, albo np. nie wpuszczać starszych osób. Przecież zawsze mogło się zdarzyć, że ktoś pójdzie do restauracji i tam zarazi się np. grypa (która dla starszej osoby może być śmiertelna).
Tutaj sprawa idzie o to czy te otwarte restauracje faktycznie podniosłyby ilość chorych, no i jeśli tak, to czy stopień w jakim podniosłyby ilość chorych usprawiedliwia ich zamknięcie. I tylko
@leazyboy: Tak, ryzykują, ale alternatywą do tego jest głód i bieda. To nie ich wina, że zostali zepchnięci do desperacji, ale ustawodawcy, który od prawie roku nie potrafi zdecydować się na jedną konkretną linię i nie jest w stanie zaproponować rozwiązań zapewniających przetrwanie tych ludzi, którzy jako przedsiębiorcy płacą podatki i tego ustawodawcę utrzymują.
Ale jpdle ludzie przecież oni dosłownie zarobią ryzykując waszym zdrowiem i zdrowiem pracowników! Jak sami możecie przyklaskiwać temu że ktoś was wystawia na ryzyko i jeszcze chce za to kasę? WTF? gdzie tu sens i logika ?


@leazyboy: bardzo dobrze, zdychać wszyscy, co do jednego
@leazyboy: > Ale jpdle ludzie przecież oni dosłownie zarobią ryzykując waszym zdrowiem i zdrowiem pracowników! Jak sami możecie przyklaskiwać temu że ktoś was wystawia na ryzyko i jeszcze chce za to kasę? WTF? gdzie tu sens i logika ?

1. Święta wielkiej nocy spędzałam oddzielnie z całą rodziną. Później odwiedziny z 3m na podwórku. Morawiecki wyszedł - pandemia w odwecie. Babcia uwierzyła, kilka razy wyszła spotkać się z innymi emerytkami. Nie
waszym zdrowiem i zdrowiem pracowników


@leazyboy: czyli lepiej według ciebie aby pracownicy byli bez pracy? bo to jest prosta loteria - pomijając to że i tak są na obniżonej pensji ci pracownicy i wiążą koniec z końcem to już biznesów które są zamknięte prawie cały rok nie stać na dalsze dokładanie pieniędzy z prywatnej kieszeni właściciela, zrozum to że jak nie otworzą to ludzie stracą pracę, a nikt cię nie zaciąga
@leazyboy: Racja Mireczku! U mnie w mieście jedną restaurację otworzyli i jest obowiązek chodzenia, jutro od 17 do 19 moja kolej. Przychodzą z ochroniarzami i wyciągają siłą z domu. Kolega schował się w piwnicy, ale to nic nie pomogło, musiał i tak swój dyżur odbyć.

W zeszłym tygodniu byłem już przymusowo na lodowisku, strzelnicy i basenie. Mówiłem, że nie umiem pływać, ale niestety, wrzucili mnie do wody i nie pozwalali wyjść
Zamiast jeśli już to zrobić raz a porządnie lockdown wszystkiego (np. Na miesiąc) , to się bawią w zamykanie ma raty. I tak biedronka sobie działa, a lokalna siłownia już nie. Kosciółek otwarty, a restauracje to gniazda koronawirusa.

Ja #!$%@?...

Kibicuje im wszystkim. Przecież to jest #!$%@? chore, że ktoś ma przez tyle czasu praktycznie zakaz zarabiania, bo rząd jest nieudolny.

Też wolałbym otworzyć restauracje czy inny biznes i mieć szanse zarobku
@leazyboy powiedz mi ile ludzi się zaraziło podczas protestów w Warszawie? Bo ja nie widziałem dzięki temu żadnych wzrostów. Więc jak ktoś pójdzie do restauracji to mniejsze ryzyko, że się zarazi, bo oni zachowują restrykcje niż na przykład w każdym sklepie, gdzie nikt już nie trzyma dystansu i Jest klient na kliencie
Napisane 78 lat temu a zdaje się aktualne

" Jeden młody diabeł zapytał starego : Jak ci się udało zaprowadzić do piekła aż tyle dusz? Stary diabeł odpowiedział : Wzbudziłem w nich strach! Odpowiedział młody :
Super robota! A czego się bali? Wojen? Głodu? Odpowiedział stary :Nie, bali się choroby!
Na to młody : czy to znaczy, że nie zachorowali? Nie umarli? Nie było dla nich ratunku ?
Stary odpowiedział : ależ
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@leazyboy: nie no, z perspektywy pracownika lepiej umrzeć z głodu lub do końca życia nie wrócić do systemu bo nie oszukujmy się - jak z niego wypadniesz to bardzo trudno jest wrócić że skrajnej biedy lub bezdomności w normalny stan życia ¯\_(ツ)_/¯

O pracodawcach i upadającej gospodarce która nie zagwarantuje w dalszej perspektywie funduszy na działanie państwa nie wspominając
@leazyboy: Najlepsze, że te same osoby pewnie ludzi, którzy nie chcą ubierać maseczki/no chcą się zaszczepić uważają za szurów. #!$%@? im wszystkim w #!$%@?ę, jak się zaczynała pandemia, to całe to wesołe towarzystwo nie potrafiło się powstrzymać od lotów #!$%@? wie dokąd, potem #!$%@? na wakacje nad Bałtyk. Bajlando i yolo, a potem zdziwko, że #!$%@? ludzie potrącą pracę i biznesy, bo kilku dni nie potrafili usiedzieć na dupie.
"nikt cie nie zmusza do chodzenia do knajp" - jaki bezsens, on nie pojdzie ale pojda dzbany ktorych jak sie nie zamknie to nie pomysla, pojda "bo otwarte", rozniosa wirusa i potem unikanie choroby staje sie jeszcze trudniejsze dla reszty. A jezeli wszyscy sa madrzy i beda sie trzymac kwarantanny dla dobra wszystkich to po co otwierac restauracje skoro i tak nikt nie przyjdzie?
Niech mi to ktoś wytłumaczy


@leazyboy:

Głównym problem jest to że te wszystkie protestujące biznesy są zamknięte niezgodne z prawem.

Rząd nigdy nie ogłosił stanu wyjątkowego, który uprawniałby go takich działań.

Nie dość że biznesy są pozamykane bezprawnie to właściciele nadal muszą opłacać ZUS, koncesje, etc.
@leazyboy Zmusza Cię ktoś żebyś gdziekolwiek szedł? Nie wiem jak można popierać to, że rząd niszczy ludziom biznesy


@P83M rozmowa jak z dziećmi, albo z gołębiami xD
Tak, wystarczy że przestanie wychodzić, nawet do sklepu i zdechnie w domu z głodu. Problem rozwiązany!

Założę się, że maski też są dla ciebie be i jak kagańce ( ͡º ͜ʖ͡º)
@tylkostrimi: hmmm ja przyznam osobiście że trochę nie rozumiem tego argumentu....a jak będą zamknięci z stanem wyjątkowym to będzie ok wtedy wszystko ?
przecież i tak i tak będą zamknięci, a jak wprowadzą stan wyjątkowy to ogólne negatywne efekty dla społeczeństwa i gospodarki będą kompletnie na innym poziomie.....takie wprowadźmy stan wyjątkowy żeby maksymalnie sobie #!$%@?ć jak tylko się da ale będzie to zgodne z prawem wiec w sumie "this is fine
@kulis1111: ale nie siedzę w domu i się nie boję, tylko bawi mnie że ludzi nie widzą tego że sami do tej pory na coś krzyczeli że tak nie można a teraz sami to robią bo im się znudziło w domu siedzenie z dziećmi bo ich sobie wychować nie umieją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@trafilem_w_wolny_login:
ten rząd ma swoje minusy...ale...
ludzie wybrali ten rząd demokratycznie dokładnie wiedząc czego się spodziewać, pis jasno przedstawił swój program i dokładnie go realizuje czego nie można powiedzieć o wielu innych partiach które rządziły wcześniej.
wiele decyzji pisu jest długoterminowo poprawne patrząc pod względem gospodarczym, jedyny problem dla mnie jest to że światopoglądowo ich nie popieram ale poza takimi błahymi sprawami jak aborcja itp postępują słusznie
hmmm ja przyznam osobiście że trochę nie rozumiem tego argumentu....a jak będą zamknięci z stanem wyjątkowym to będzie ok wtedy wszystko ?


@leazyboy:

Przede wszystkim będzie to wtedy zgodne z prawem.

Nie można dawać przyzwolenia na to żeby państwo nie respektowali prawa na straży którego powinno samo stać.

Kolejnym argumentem jest to że nielegalnie zamknięte biznesy nadal opłacają wszystkie daniny (ZUS, akcyzy, etc) co jest skandalem.