Wpis z mikrobloga

Do ludu!
Przyznam, że nie mogę wyjść z podziwu, jak ludzie przyklaskują wszystkim restauracjom, lodowiskom itp które chwalą się tym, że otwierają bohatersko swoją działalność...ja rozumiem że to dobre dla nich bo w końcu zarobią, a mają trudną sytuację.
Ale jpdle ludzie przecież oni dosłownie zarobią ryzykując waszym zdrowiem i zdrowiem pracowników! Jak sami możecie przyklaskiwać temu że ktoś was wystawia na ryzyko i jeszcze chce za to kasę? WTF? gdzie tu sens i logika ? ()

Jak ci sami ludzie mogą krzyczeć o wolności na ulicach, o tym że rząd ich wykorzystuje i nie szanuje, a potem tym samym tchem wiwatować i bić brawa tym bohaterom, że ktoś inny ich wykorzystuje tylko inaczej ?

Niech mi to ktoś wytłumaczy

#otwieramy #dzbany #ludziewolnosci #bekazpisu #bekazpodludzi #wtf #ludzie #koronawirus
Pobierz l.....y - Do ludu!
Przyznam, że nie mogę wyjść z podziwu, jak ludzie przyklaskują ws...
źródło: comment_1610632780dnYc93mAeyhOJdpUJ287BO.jpg
  • 139
zgadzam sie. Nie mam ochoty sie zarazic podczas tygodniowych zakupow bo jakis dzban nie moze wytrzymac kilku miesiecy bez jedzenia poza domem. od ponad 3 miesiecy nie moge odwiedzic mojego ojca w szpitalu bo zakazenia caly czas rosna ale te samoluby beda caly czas lamac zasady tylko po to zeby sie postawic rzadowi
@Tenkos:

podczas tygodniowych zakupow bo jakis dzban nie moze wytrzymac kilku miesiecy bez jedzenia poza domem

Ja #!$%@?, ty samolubie. Tak samo jak ci ludzie nie moga wytrzymać kilku miesięcy bez źródła zarobku to też nie możesz wytrzymać siedząc na dupie w domu? Sobie na zakupy jezdzi panicz :/ do sklepu gdzie w ciągu dnia gdzie przewija się kilkaset/tysięcy ludzi. Niektórzy może z nich chodzą do kościoła. Jeszcze powiedz, że do
@DrKittens: samolubami nazywam ludzi co laza po restauracjach/kawiarniach regularnie jak gdyby nigdy nic, nie ludzi co otwieraja swoje dzialalnosci. Nawet nie wspomnialem o kosciele, nie wiem po cholere o tym piszesz, oczywiscie mysle ze powinny byc zamkniete. I nie, nie jezdze do pracy bo jestem bezrobotny, wiec uwierz mi ze wiem jak sie czuja ludzie z dzialalnosciami. To nie jest sytuacja w ktorej powinno sie wybierac strony, tu nie ma wygranych,
@Tenkos:

po restauracjach/kawiarniach regularnie


A ja tych co jeżdżą regularnie do sklepu.

nie ludzi co otwieraja swoje dzialalnosci


Żeby otworzyć działalność, która będzie działać potrzebni są ludzie, którzy będą z niej korzystać. Jakoś nie widzę, żeby przy zachowaniu odstępu itd. w takiej restauracji łatwiej by się było zarazic niż w sklepie, do którego jeździsz.

kosciele, nie wiem po cholere o tym piszesz

Bo jak jeździsz na zakupy to możne być tam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@leazyboy: Dostałeś tam wyżej pewnie pińcet odpowiedzi, ale dołożę jeszcze. Ludzie otwierają biznesy a inni im przyklaskują bo:
1. Pomoc od rządu jest żadna. Co ludzie muszą teraz wybrać - utrata biznesu, bankructwo albo działanie
2. Decyzje rządu są bezsensowne. W pierwszym etapie epidemii lokale, wesela itd były otwarte od czerwca. NIE BYŁO ŻADNEGO SKOKU ZACHOROWAŃ. Nagłe wzrosty po których utrzymały się trendy były w zasadzie dwa - 3-4 tygodnie po
@leazyboy:

Ja dodam jeszcze - państwo polskie zawiodło u podstaw. Prowadzenie działalności jest swego rodzaju umową pomiędzy dwiema stronami. Ty płacisz podatki, prowadzisz firmę zgodnie z prawem. Jeśli państwo zabrania Ci prowadzenia działalności ze względu na nadzwyczajne okoliczności, to należy Ci się odszkodowanie (bo to nie Ty zawaliłeś). Właśnie dlatego jest coś takiego jak stan wyjątkowy, tak to działa chociażby w Niemczech.

Tymczasem prawo jest egzekwowane na podstawie rozporządzeń z dupy,
@leazyboy: No masz rację,#!$%@? akcja.Siedzisz sobie spokojnie w domu starasz się unikać skupisk ludzi,obstawiam,że zakupów też nie robisz tylko Ci dostarczają do domu,a tu taki nikczemnik otwiera restaurację i MUSISZ do niej iść bo jest otwarta.Pozabijać nas chcą.
, jak ludzie przyklaskują wszystkim restauracjom, lodowiskom i...


@leazyboy: nie jest słuszne wrzucanie do jednego worka tych, co mają działalność 'na dworzu' i tych co mają 'w środku'
no i co z tego? Ludzi co chodza do kosciola tez spotykasz, do lekarza, sklepu, ikei też

Ale knajpy i siłka zła


@Wsciekle_piesci_meza nie napisałem, że otwarte kościoły itd. są ok. Rząd sobie kompletnie nie radzi. Lockdowny powinny być, ale na wszystko jednocześnie (poza sklepami oczywiście, bo coś trzeba jeść), żeby częściowo wygasić epidemię i zwolnić miejsca w szpitalach. Ale nie powinni na dłuższy czas zamykać tylko niektórych biznesów i je niszczyć.
@srogie_ciasteczko Jeszcze pytanie koronaświrze, jak spotykasz się z różową albo znajomymi, to też każdy w maseczkach, rękawiczkach i bezpieczna odległość? A nie, czekaj.. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@P83M i oczywiście nie rozumiesz jak działają maski i jaki w ogóle mają cel? Może jeszcze napiszesz, że w domu się powinno je nosić, bo inaczej nie mają sensu?

Tumany do szkół!
@leazyboy: może ten genialny rząd ogarnie, że w takich sytuacjach wprowadza się stan nadzwyczajny, a nie łamie prawo i robi przekręty. Obostrzenia są potrzebne ale zobacz jak to jest robione na zachodzie - stan nadzwyczajny i kupa pieniędzy przeznaczona na odszkodowania. Tak, na tym strasznym komunistycznym zachodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: ale zniszczenia płuc i kondycji których nie pozbędziesz się tak łatwo, nie martwi cię tak osobiście po prostu to że może tobie się stać krzywda za którymś razem ?

@leazyboy: Jego wybór. Nie Twój czy rządu.
Tak samo jak Twoje wyjście na spacer - jeśli byś dostał nakaz rządowy (tylko Ty, Twoi sąsiedzi nie), byś siedział w domu przez rok. I nikt ma nie mieć z Tobą kontaktu.. I