Wpis z mikrobloga

  • 122
Zainspirowany oferta dyskontu postanowiłem napisać mały poscik, żeby pokazać co jest najlepsze w życiu w DE i ogólnie na emigracji dla młodej pary. W przeciwieństwie do znanego boomera tagowego nie będę pokazywał cen kartofli w sklepach a coś znacznie fajniejszego ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dominikana za 1000 euro. 4 gwiazdki AI na 9 dni. I teraz wyobraźcie sobie, że jesteście przeciętna parką z polszy w tym kraju. Ja np jeżdżę wokół komina 12 tonowa ciężarówka i zarabiam dajmy na to 2200 euro. Uznajmy, że babka pracuje na jakiejś gównohali za marne 1300 euro. Łącznie mamy 3500 euro.

Za dwupokojowe mieszkanie pod Kolonia place 600 euro ze wszystkim (prądem itd)
Zakupy i szamke liczmy 400 euro (tak, można i za 300 i za 200 ale 4 stówki to taka wydaje mi się optymalna kwota jak lubisz zamówić pizze i zrobić ciasto)

Czyli na wegetację wydajemy 1000 euro miesięcznie. Doliczmy 500 Euro na jakieś małe przyjemności i auto.

To daje nam koszt takiego zwykłego życia na poziomie 1500 euro, więc z naszej polackich wypłat zostaje około 2000 ojro na koniec miesiąca.

Oczywiście można wziąć nowom bermkem w kredo żeby rodzinę i znajomych w PL bolała dupa, ale osobiście polecalbym jakieś urlopy na taką 9 dniowa Dominikanę można odłożyć w jeden miesiąc i to nie zyjac jak jakiś robak.

W sumie spoko, co? XD

#niemcy #emigracja #turystyka #chwalesie
Pobierz erni13 - Zainspirowany oferta dyskontu postanowiłem napisać mały poscik, żeby pokazać...
źródło: comment_1610367419dukOAuX7EaoghkUoJPNec4.jpg
  • 72
@TenJedynyBast: Co Ty bredzisz, 25 000 euro przy założeniu OP'a to koszt dwu letnich oszczędności i nadal żyjesz normalnie, w Polsce przy założeniu, że odkładasz 2000 PLN robisz na ten sam samochód ponad 3 lata i żyjesz jak chomik z bidonem i trawą do żarcia. Z resztą, jakiś 0,0000001% społeczeństwa może ma na miesiąc oszczędności rzędu 2000 zł. Nie przeliczaj PLN na EUR tylko licz wartość pieniądza.
@TenJedynyBast: to nie takie proste, zeby kupic nowe auto w Polsce i zarejestrowac je w Niemczech (bo rozumiem, ze o to Ci chodzi: pracujesz w DE, kupujesz fure w PL, rejestrujesz w DE?). Z demowka (czyli autem uzywanym) pojdzie, ale z nowka teoretycznie tak nie mozna.
@wurst: Wiem :) Dlatego podś#!$%@? sobie robię, ale i tak jak np. kupujesz auto od dealera z przebiegem np. 8 k km. Masz auto używane, płacisz za nie jakieś przykładowo 15 tyś euro i jesteś i tak do przodu :D
@TenJedynyBast: niby tak, ale pewnie w Niemczech tez mozna znalezc spoko okazje, no i sama podroz (czas, paliwo, zalatwianie rejestracji itd) kosztuje. BTW, w Niemczech sa b. dobre oferty leasingow/wynajmow dlugoterminowych, zwykle jest taniej niz w Polsce, mozna sobie za 200-300 euro na miesiac jezdzic fajnym nowym autem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@erni13: ogólnie to fajnie, że Ci się powodzi i oby tak dalej jeśli Ci się podoba :) Mi nie pasowałoby codziennie słuchanie niemieckiego języka, poza tym ciągle miałbym wrażenie że nie jestem "u siebie".