Wpis z mikrobloga

  • 122
Zainspirowany oferta dyskontu postanowiłem napisać mały poscik, żeby pokazać co jest najlepsze w życiu w DE i ogólnie na emigracji dla młodej pary. W przeciwieństwie do znanego boomera tagowego nie będę pokazywał cen kartofli w sklepach a coś znacznie fajniejszego ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dominikana za 1000 euro. 4 gwiazdki AI na 9 dni. I teraz wyobraźcie sobie, że jesteście przeciętna parką z polszy w tym kraju. Ja np jeżdżę wokół komina 12 tonowa ciężarówka i zarabiam dajmy na to 2200 euro. Uznajmy, że babka pracuje na jakiejś gównohali za marne 1300 euro. Łącznie mamy 3500 euro.

Za dwupokojowe mieszkanie pod Kolonia place 600 euro ze wszystkim (prądem itd)
Zakupy i szamke liczmy 400 euro (tak, można i za 300 i za 200 ale 4 stówki to taka wydaje mi się optymalna kwota jak lubisz zamówić pizze i zrobić ciasto)

Czyli na wegetację wydajemy 1000 euro miesięcznie. Doliczmy 500 Euro na jakieś małe przyjemności i auto.

To daje nam koszt takiego zwykłego życia na poziomie 1500 euro, więc z naszej polackich wypłat zostaje około 2000 ojro na koniec miesiąca.

Oczywiście można wziąć nowom bermkem w kredo żeby rodzinę i znajomych w PL bolała dupa, ale osobiście polecalbym jakieś urlopy na taką 9 dniowa Dominikanę można odłożyć w jeden miesiąc i to nie zyjac jak jakiś robak.

W sumie spoko, co? XD

#niemcy #emigracja #turystyka #chwalesie
erni13 - Zainspirowany oferta dyskontu postanowiłem napisać mały poscik, żeby pokazać...

źródło: comment_1610367419dukOAuX7EaoghkUoJPNec4.jpg

Pobierz
  • 72
@erni13: Tak jak piszesz, zalezy gdzie i dla kogo.
W DE sa bardziej splaszczone pensje niz u nas, dla wykwalifikowanych specjalistow (nie mam na mysli tylko IT) te roznice nie sa juz takie oczywiste, chociaz oczywiscie wciaz sa.

Ile metrow ma Wasze mieszkanie ?
@erni13: Kiedy sobie osiołku pojedziesz na ta Dominikanę jak musisz zapieprzac 50 tygodni w roku bo inaczej hans cię wysadzi z ciężarówki. Jak jesteś robakiem to nieważne czy pl czy de, ta Dominikanę masz na otarcie łez