Wpis z mikrobloga

  • 122
Zainspirowany oferta dyskontu postanowiłem napisać mały poscik, żeby pokazać co jest najlepsze w życiu w DE i ogólnie na emigracji dla młodej pary. W przeciwieństwie do znanego boomera tagowego nie będę pokazywał cen kartofli w sklepach a coś znacznie fajniejszego ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dominikana za 1000 euro. 4 gwiazdki AI na 9 dni. I teraz wyobraźcie sobie, że jesteście przeciętna parką z polszy w tym kraju. Ja np jeżdżę wokół komina 12 tonowa ciężarówka i zarabiam dajmy na to 2200 euro. Uznajmy, że babka pracuje na jakiejś gównohali za marne 1300 euro. Łącznie mamy 3500 euro.

Za dwupokojowe mieszkanie pod Kolonia place 600 euro ze wszystkim (prądem itd)
Zakupy i szamke liczmy 400 euro (tak, można i za 300 i za 200 ale 4 stówki to taka wydaje mi się optymalna kwota jak lubisz zamówić pizze i zrobić ciasto)

Czyli na wegetację wydajemy 1000 euro miesięcznie. Doliczmy 500 Euro na jakieś małe przyjemności i auto.

To daje nam koszt takiego zwykłego życia na poziomie 1500 euro, więc z naszej polackich wypłat zostaje około 2000 ojro na koniec miesiąca.

Oczywiście można wziąć nowom bermkem w kredo żeby rodzinę i znajomych w PL bolała dupa, ale osobiście polecalbym jakieś urlopy na taką 9 dniowa Dominikanę można odłożyć w jeden miesiąc i to nie zyjac jak jakiś robak.

W sumie spoko, co? XD

#niemcy #emigracja #turystyka #chwalesie
erni13 - Zainspirowany oferta dyskontu postanowiłem napisać mały poscik, żeby pokazać...

źródło: comment_1610367419dukOAuX7EaoghkUoJPNec4.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
@erni13: bylam na takich supermarketowych wakacjach (dostalam gutschein jako prezent) i nie polecam. Cztery gwiazdki w krajach lacinskich to nie to samo co cztery w DE, USA czy CH. Dodatkowo dostaniesz najgorszy pokoj, na parterze z widokiem na smietnik albo sciane sasiedniego budynku. Lot to tez najpodlejsze linie lotnicze i samolot napakowany ludzmi goniacymi za okazja + ich kaszojady. Nigdy wiecej.

znanego boomera tagowego nie będę pokazywał cen kartofli w
  • Odpowiedz
@Woofinka: znaczy właśnie się zastanawiałem czy nie lepiej dopłacić dajmy na to 300 euro i nie polecieć z TUI etc bo zawsze byłem w sumie zadowolony

A niskie ceny wycieczek z Lidla skądś się biorą, więc na czymś muszą oszczędzać
  • Odpowiedz
@borjaki: Mówię to ze swojej perspektywy. Specjalista ds. opakowań w polsce zarabia od 4 do 7 tysięcy brutto oczywiśćie. Pierwsza wypłata w niemczech na poziomie 2500 teraz jest już, w zależności i od realizacji celi, 3100-3500. Niby 600€ to nie jest dużo, ale to pensja minimalna polska XDDDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@erni13: lec z TUI nawet sie nie zastanawiaj. Jak polecisz z lidlem albo aldi to spedzisz caly urlop z sernikiem/pierozkiem w gowno hotelu i wrocisz #!$%@?.
Biora sie wlasnie z tego co zastajesz na miejscu ale w tym momencie juz nie masz wyboru. Nawet za internet kazali sobie osobno placic. Komedia.
  • Odpowiedz
Za dwupokojowe mieszkanie pod Kolonia place 600 euro ze wszystkim (prądem itd)


@erni13: Tylko że za 600 ojro w Kolonii to nawet WG (miejsca w komunie) nie dostaniesz. To mieszkanie pod Kolonią to jest pewnie dwa tygodnie wołami do najbliższej stacji kolei żelaznej.

@fishery: Od dawna nie widziałem niczego o imigrantach na Wykopie. Poza tym Rostock? #!$%@? XDDD Skoro mówimy o Rostock za 300 euro, to wspomnijmy o jakimś Włocławku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@erni13: Kolega mogłyby pisać paski w tvpis...
- Niemcy wschodnie zazdroszczą mieszkańcom Podlasia.
-Tragiczna sytuacja w Meklemburgii: w niektórych powiatach bezrobocie sięga 40 procent!
- Horrendalne koszty życia w Niemczech: 600 euro za mieszkanie na zadupiu Kolonii.
  • Odpowiedz