Wpis z mikrobloga

  • 122
Zainspirowany oferta dyskontu postanowiłem napisać mały poscik, żeby pokazać co jest najlepsze w życiu w DE i ogólnie na emigracji dla młodej pary. W przeciwieństwie do znanego boomera tagowego nie będę pokazywał cen kartofli w sklepach a coś znacznie fajniejszego ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dominikana za 1000 euro. 4 gwiazdki AI na 9 dni. I teraz wyobraźcie sobie, że jesteście przeciętna parką z polszy w tym kraju. Ja np jeżdżę wokół komina 12 tonowa ciężarówka i zarabiam dajmy na to 2200 euro. Uznajmy, że babka pracuje na jakiejś gównohali za marne 1300 euro. Łącznie mamy 3500 euro.

Za dwupokojowe mieszkanie pod Kolonia place 600 euro ze wszystkim (prądem itd)
Zakupy i szamke liczmy 400 euro (tak, można i za 300 i za 200 ale 4 stówki to taka wydaje mi się optymalna kwota jak lubisz zamówić pizze i zrobić ciasto)

Czyli na wegetację wydajemy 1000 euro miesięcznie. Doliczmy 500 Euro na jakieś małe przyjemności i auto.

To daje nam koszt takiego zwykłego życia na poziomie 1500 euro, więc z naszej polackich wypłat zostaje około 2000 ojro na koniec miesiąca.

Oczywiście można wziąć nowom bermkem w kredo żeby rodzinę i znajomych w PL bolała dupa, ale osobiście polecalbym jakieś urlopy na taką 9 dniowa Dominikanę można odłożyć w jeden miesiąc i to nie zyjac jak jakiś robak.

W sumie spoko, co? XD

#niemcy #emigracja #turystyka #chwalesie
erni13 - Zainspirowany oferta dyskontu postanowiłem napisać mały poscik, żeby pokazać...

źródło: comment_1610367419dukOAuX7EaoghkUoJPNec4.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
@erni13 Zdecydowanie Ci zazdroszczę. Ja ze swoją kobietę zarabiamy razem +/- 10k miesięcznie. Ale przy naprawdę ciężkiej pracy. Zgaduję, że Ty robisz 8h i do domu. I to jest piękne.
  • Odpowiedz
@erni13: Wyjazd z Polszy to jedyny sposób, aby godnie żyć :D Chociaż w niemczech skoda fabia podobnie wyposażona kosztuje 25.000 € a w polsce 78 tysięcy zł. Także warto kupować nowe auta w polsce bo jest taniej XD


@TenJedynyBast: bzdura. w Polsce tez mozna dobrze zyc i zarabiac znacznie wiecej niz OP.
  • Odpowiedz
@Falcinho: po pierwsze język. Po drugie ADR, po trzecie pozwolenie na wózki widłowe. Na samym C gówno zarobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@FurTemporis: 10k na dwójkę to bardzo dobre pieniądze w Polsce przecież, z czasem pewnie będziecie mieli lepszy poziom życia niż ja, bo ja już wiele więcej nie zarobię xD

@borjaki: otóż to, ja poprostu chciałem pokazać, że za granicą można
  • Odpowiedz
@FurTemporis: jak napisałem, jeżdżę poprostu niewielka ciężarówką i rozwoze gaz głównie po marketach budowlanych więc nie jest to wymagająca intelektualnie praca XD
  • Odpowiedz
@erni13 Jeździłem z butlami z gazem, fajnie wspominam tę pracę. Jeździłem pod Gaspolem. Fajnie można było kręcić lizaki na boku. Osobiście jeżdżę śmieciarką, jest jeszcze fajniej. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@FurTemporis: W remondisie 1400 euro dlatego się z nimi pożegnałem XD

Jeśli za wywóz odpowiada miasto a nie firma typu remondis to ponoć całkiem fajne pieniążki
  • Odpowiedz
@erni13 Tutaj odwrotnie, zarobki w prywatnych firmach większe od miejskich o około 2-3'krotnie. Z kolei miejskie spółki, to stabilne godziny. Prywatne.. aj, od rana do końca. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Jestem ciekaw jaka jest cena w rzeczywistości po wybraniu terminu itd na tej stronie. do tego dochodzi pewnie lot w beznadziejnych godzinach gdzie stracisz półtora dnia na przylot i półtora na powrót.
  • Odpowiedz