Wpis z mikrobloga

dane - dupa.


@ediz4: Dane dupa jest założenie, że nikt się nie podzieli.
No i teraz tylko mamy do rozważenia.

1. Absolutnie nikt się nie podzieli (zero zysku dla pracownika)
2. Ktoś się jednak podzieli (jednak średnio wzrosło, o mało ale jednak wzrosło)

To teraz sobie przemyśl kto ma większe szanse na wygraną ;)
  • Odpowiedz
Ok dam Ci prosty przykład.

Mam pracownika, wydałem na niego brutto brutto 10 k

Przychody miałem też 10 k

Zysk 0.


@LowcaG: Przy zerowym zysku faktycznie kosztuje cię to 10k. Ale w sytuacji gdy zarabiasz, zmniejszasz podstawę opodatkowania, co zmniejsza podatek do zapłaty.

Przykład:
Przychody 50k, koszty 30k. Podatek liniowy 19%. Zysk netto=16,2k.
Zatrudniasz pracownika który kosztuje cię dodatkowo 10k. Przychody takie same. Zysk netto 8,1k. Zysk zmniejsza się o 8.1
  • Odpowiedz
powinno być na umowie jako brutto, a nie jest. Koszt pracodawcy jest wyłączany. Dopiero na pasku się dowiadujesz ile na prawdę państwo Ci kradnie.


@Bellie: I co z tą tajemną wiedzą zrobiłeś/zrobiłaś? Co byś zrobił(a) jak tę wiedzę byś miał(a) przed podpisaniem umowy?
  • Odpowiedz
@LowcaG: Nie ma tu żadnej wygranej bo spadek opodatkowania też spowoduje jakiś efekt - możliwe że większy deficyt za który Ty też zapłacisz w innym podatku albo twoje dziecko. A usunięcie podatku PIT dla ludzi do 26 roku życia spowodowało ... że co niektórzy im pensje OBNIŻYLI aby ten podatek sobie zabrać. Kiedy wy zrozumiecie że pracodawcy płacą tyle ile MUSZĄ a nie tyle ile jest warta praca
  • Odpowiedz
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Super, dzięki, wiem jak działają podatki. Problem w tym, że obniżenie podatków nie idzie w parze z wyższym wynagrodzenie.


@Gaku745: Przecież twój przykład nie ma nic do tego co mówisz bo przecież im się umowy skończyły i dostali nowe (które sami zaakceptowali) także jaka pewność że podatek a nie sytuacja ekonomiczna firmy wpłynęła na obniżkę zarobków?
  • Odpowiedz
Nie ma tu żadnej wygranej bo spadek opodatkowania też spowoduje jakiś efekt - możliwe że większy deficyt za który Ty też zapłacisz w innym podatku albo twoje dziecko.


@ediz4: To też gdybania, a nie dane(a przecież nie miało być z dupy). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Takie samo gadanie, jak a moze jeteśmy po drugiej stronie krzywej laffera i sumarycznie wzrosną wpływy do skarbu państwa i jeszcze zyskam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Gaku745: w 2016 dostałem podwyżkę, jak minimalne podwyższyli xd to miałem zawrotne 1850 brutto. Prawda jest taka, że takie firmy jakby miały nawet zerowy podatek to i tak płaciłyby minimalnie. Szef miał kasę i nie dokładał, bo miał ze 6 aut, w tym Porsche i Teslę, ale jak mieli coś kupić nam do pracy to same najtańsze. Taka jest mentalność tego narodu.
  • Odpowiedz
@LowcaG: Gdybanie że jak zwolnię Cię z podatku to nie mam tego podatku w kasie?

Takie samo gadanie, jak a moze jeteśmy po drugiej stronie krzywej laffera i sumarycznie wzrosną wpływy do skarbu państwa i jeszcze zyskam....

Nie ma takiego gadania bo to jest oczywisty fakt. Wystarczy przeanalizować wpływy do budżetu.

Powiem wprost, to był gówniany pomysł. Zawsze kiedy są tego typu zróżnicowania a nie jednolity system, następują takie sytuacje.....

Pewnie
  • Odpowiedz
@LowcaG: bym głosowała na partię, która mi te podatki obniży i jednocześnie nie jest zamordystyczna. Niestety w tej chwili takiej nie ma, a większość Polaków nawet nie wie, że pracodawca płaci jakieś dodatkowe koszty. Ba, większość Polaków nie wie, że płaci VAT xD więc cóż mówić o kwotach nie ujętych na umowach czy paskach wypłat.
  • Odpowiedz