Wpis z mikrobloga

@kogut_20: Wyjaśnię ci jakoś prościej sens mojego komentarza, nie każdemu dany jest dar rozumienia. Zatem zasugerowałeś, że trzeba być niewykwalifikowanym robiłem, żeby coś tam (mniejsza).
Nie, nie trzeba. Można zarabiać 100k/miesięcznie i jednocześnie empatyzować z tymi "robolami", i działać w ich interesie.
nom, ani nie wpłata. O tym piszę przecież ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@szpongiel: ani nie wpłata? Chyba nie rozumiem.

Brutto nigdy nie było równe kosztom pracodawcy dotyczącym danego pracownika, czy też stanowiska pracy. To osobne pojęcie i nie należy go wiązać z Bruttem.

I nie wiem dlaczego ktoś miałby go (np. ty ;) ) utożsamiać z nettem, (to tak jak waga netto i brutto).

Kiedyś brutto zawierało
i naprawdę uważasz że przedsiębiorcy będą chcieli podzielić się oszczędnościami z pracownikiem? Na jakiej podstawie tak uważasz?


@kaaban: Niektórzy się podzielą w większym stopniu, niektórzy w mniejszym inni wcale. Sumarycznie wychodzi na to, że się podzielą.

Ale to jest tożsame z powiedzeniem zmniejszmy stawkę ZUS o połowe, a to nie przejdzie w obecnym czasie, zamykam temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widzę, że kapitaliści po raz kolejny zmasakrowali lewactwo. A ja pamiętam podobną dyskusję z przeszłości, gdzie ktoś podawał przykład sklepu, w którym pracowali studenci i nie-studenci. Studenci, jak to studenci, mieli niższe koszty pracodawcy. Czy przełożyło się to na wyższe pensje? Ależ skąd! Ale i na to kapitaliści mieli wytłumaczenie: wszyscy pracownicy muszą zarabiać tyle samo, bo inaczej, ci, co zarabiają gorzej, uciekną. Tak oto kapitaliści w mig stali się socjalistami byleby
ogolnie podawanie pensji brutto to wielkie oszustwo. powinna ona zawierac wszystkie koszty pracodawcy


@wykopowy_brukselek: bzdura. Niby tyle lat masz, a nie wiesz, że pensja pracownika jest kosztem uzyskania przychodu i odlicza ją sobie od podatku, więc realnie nie zapłaci całej sumy, która jest tam podana. Dodatkowo od podatku odliczasz sobie składki ZUS i chorobowe. Do tego ktoś może mieć ulgę na dziecko, mniej niż 26 lat i jego netto będzie kompletnie
@LowcaG a to, że niektórzy się podzielą bierzesz skąd? W jakimś kraju zmniejszono podatki i ludzie zaczęli więcej zarabiać, tobie się wydaje, v czy po prostu masz nadzieję na precedens w przypadku polski?