Wpis z mikrobloga

Nope. Nadal nie rozumiesz że zmniejszenie podatków generuje koszt w innym miejscu. Polska nie miała nadwyżki w całej historii III RP a dodatkowo ma bilion do spłacenia.


@ediz4: ale kto powiedział, że zmniejszenie podatków nie może wiązać się z likwidacją jakichś wydatków budżetowych? Ponadto zmniejszenie podatów dla osób fizycznych zwiększa ich wydatki co wraza też częściowo z VATem,
  • Odpowiedz
@ediz4: Ps.
Oczywiście nie będę tego bronił na siłę bo temat nie rozchodzi się o to czy, gdzieś w budżecie powstanie dziura i jaki to przyniesie skutek dla ludności. A to czy średnie wynagrodzenie netto wzrośnie czy też nie. A wzrośnie, choćby o ułamek ale wzrośnie.
  • Odpowiedz
Chłopie my mamy 100 mld deficytu i bilion długu do spłacenia. Tu nie ma mowy obecnie o żadnej nadwyżce.


@ediz4: Zmieniasz temat.
Powtórzę pytanie jest czy średnio zwiększy się netto dla pracownika czy nie?
To takie samo pytanie czy 500+ zwiększa średnio dochody rodziny, a nie czy 500+ jest dobre czy złe.
  • Odpowiedz
naiwnym być trzeba aby sądzić że w Polsce, kraju kombinatoryki, premii pod stołem, sztucznych umów na pół etatu obniżenie kosztów pracodawcy zwiększyło zarobki pracownika.


@Qiudo: a zastanawiałeś sie kiedys, czemu przedsiebiorcy w polsce musza tak kombinować? XD
  • Odpowiedz
Zwiększy choć siła nabywcza już nie koniecznie - dostępność usług też niekoniecznie. Zaczynasz rozumieć?


@ediz4: Ależ mi tego nie musisz tłumaczyć o potencjalnych skutkach.
Ładnie starasz się przeskoczyć z tematu czy się podzielą na temat innych skutków.(które też upraszczasz, ale nawet nie chce mi się wchodzić na ten temat)
  • Odpowiedz
kazać im wziąć odpowiedzialność za swój los, zamiast zwalać na innych


@Fan_Morawieckiego: że co XD a mozesz swój tok myślenia wytłumaczyć?
Przecież jak dla mnie to socjaliści to ofiary losu którzy potrzebuja pomocy od panstwa i sami nie potrafia o siebie dostatecznie dobrze zadbać? Jako kapitalista (oczywiście nie radykalny) chce tylko że by to złodziejskie państwo się ode mnie #!$%@?ło i nie kradło tyle haraczu, bo podatki uważam że sa absurdalnie
  • Odpowiedz
@UberWygryw: Jedynym sensownym rozwiązaniem jest przelewanie pracownikowi pensji super brutto i przerzucenie obowiązku płacenia składek na pracownika. Wtedy ludzie by się obudzili
  • Odpowiedz
Zwiększy choć siła nabywcza już nie koniecznie - dostępność usług też niekoniecznie. Zaczynasz rozumieć?


@ediz4: A swoją drogą to Twoje gdybania, bo wtedy liczy się o ile wzrośną wynagrodzenia vs ile spadnie siła nabywcza.
Bo idąć takim prostym rozumowaniem jak Twoje to w zasadzie jak podwyższymy ten podatek to będzie lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
bądź niezaradną, nierozgarniętą osobą bez ambicji

pracuj w januszeks firma krzak

buuu zły system #!$%@?ć kapitalizm


Kopalnia beki xD
  • Odpowiedz
A swoją drogą to Twoje gdybania, bo wtedy liczy się o ile wzrośną wynagrodzenia vs ile spadnie siła nabywcza.


@LowcaG: Proste - jak gdzieś zabierasz a system się nie zamyka to komuś ubędzie. Jak system będzie się zamykał to inna rozmowa.

Bo idąć takim prostym rozumowaniem jak Twoje to w zasadzie jak podwyższymy ten podatek to będzie lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)....

Ktoś zyska a ktoś straci.
  • Odpowiedz
e co XD a mozesz swój tok myślenia wytłumaczyć?

Przecież jak dla mnie to socjaliści to ofiary losu którzy potrzebuja pomocy od panstwa i sami nie potrafia o siebie dostatecznie dobrze zadbać? Jako kapitalista (oczywiście nie radykalny) chce tylko że by to złodziejskie państwo się ode mnie #!$%@?ło i nie kradło tyle haraczu, bo podatki uważam że sa absurdalnie wysokie (a co dopiero klasa średnia na umowie o prace). Nawet nie wiesz
  • Odpowiedz