Wpis z mikrobloga

Super, dzięki, wiem jak działają podatki. Problem w tym, że obniżenie podatków nie idzie w parze z wyższym wynagrodzenie.


@Gaku745: Wytłumacz mi jeżeli po obniżeniu podatków pracodawca obniża pensję to dlaczego nie mógł tej pensji obniżyć przed obniżeniem podatków?
  • Odpowiedz
Ktoś zyska a ktoś straci. Dlatego takie decyzje podejmują mądrzy ludzie którzy muszą ważyć temat.


@ediz4: I Ty oczywiście wiesz, że będzie gorzej? (To nawiązanie do danych z dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Czyli uważasz, że
a) jesteśmy w optimum podatkowym, i każda jego zmiana w tę lub w tę stronę spowoduje spadek siły nabywczej wynagrodzeń
b) Jeżeli obniżymy podatki będzie gorzej a jeżeli podwyższymy będzie
  • Odpowiedz
@Gaku745:


@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Super, dzięki, wiem jak działają podatki. Problem w tym, że obniżenie podatków nie idzie w parze z wyższym wynagrodzenie.


@Gaku745: problem z tą zmianą jest głębszy i sama miałam zagwozdkę jak to rozwiązać w swoim zespole. Bo nagle okazuje się, że młody, najmniej doświadczony siurek zrównuje się pensją z bardziej doświadczonymi kolegami, którzy sobie tę wyższą pensję wypracowali. To jest problem motywacji w zespole, obu stron. Taka
  • Odpowiedz
Dlaczego jedni w Polsce muszą kombinować a inni nie? Akurat lubię zbierać takie przemyślenia :)


@LowcaG: bo jedni sprzedaja swoje produkty/usługi na zachód na dużo wiekszych marżach i opłaca im się prowadzić działalność w polsce mimo absurdalnie wysoko opodatkowanej pracy, bo dalej w porównaniu z zachodem jesteśmy tania siła robocza. Cierpi na tym oczywiście polski biznes, który z roku na rok jest coraz bardziej wypierany przez właśnie zagraniczne korporacje. Stajemy sie
  • Odpowiedz
(to oczywiście tamat na boku, bo rozumiem, zę już ustaliliśmy, ze nie ma aboslutnej możłiwości aby nikt się nie podzielił z pracownikiem, tak? i mam w tym temacie rację ( ͡° ͜ʖ ͡°) )


@LowcaG: Ja juz ustaliłem że nawet jeśli ktoś się podzieli to ten pracownik gdzie indziej straci. A Ci co nic nie dostaną tylko stracą a zyska tylko pracodawca.

a) jesteśmy w optimum podatkowym,
  • Odpowiedz
@Gaku745 ale czy ty nie rozumiesz że jak się takie ewenementy działy z obniżaniem pensji to tylko podczas wprowadzania tego? Teraz jak mają obniżyć xd to teraz w takim razie będą zatrudniali tylko młodych skoro można im płacić mniej a na rękę mają tyle samo. Tak czy siak młodzi win
  • Odpowiedz
naiwnym być trzeba aby sądzić że w Polsce, kraju kombinatoryki, premii pod stołem, sztucznych umów na pół etatu obniżenie kosztów pracodawcy zwiększyło zarobki pracownika.


@Qiudo: Jak obniżyli podatek dla osób poniżej 26 roku życia to przez rok zarabiałem te 560 zł więcej bo płaciłem mniejszy podatek dochodowy.
  • Odpowiedz
A ja pamiętam podobną dyskusję z przeszłości, gdzie ktoś podawał przykład sklepu, w którym pracowali studenci i nie-studenci. Studenci, jak to studenci, mieli niższe koszty pracodawcy. Czy przełożyło się to na wyższe pensje?


@adibor: Zatrudniony student to nie tylko mniejsze koszty pracy ale to też:
-robione pod niego godziny pracy bo ma zajęcia
-duże prawdopodobieństwo że popracuje tylko kilka miesięcy/maks kilka lat bo po studiach będzie chciał zmienić.

Więc nawet dziwne
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: a później będziesz płakał jak wypadniesz z tej grupy. Już nam takich znajomych wręcz oburzonych xD najpierw Polaka zadłużają na jego koszt, a później on oburzony, że musi to zadłużenie spłacać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Znam skrajne przypadki gdzie pracodawca faktycznie obniżył wynagrodzenie osobom do 26 roku życia


@rowerzy: Pracodawca nie może sam obniżyć wynagrodzenia, konieczny jest aneks do umowy na który musi zgodzić się pracownik.
  • Odpowiedz
Prowadzę JDG, biurokracja się ogranicza do zapłaty jakieś 150 zł księgowej raz na miesiąc

@Fan_Morawieckiego: to spróbuj sobie zatrudnić jakichs pracowników


@to_nie_tak_jak-myslisz: dyskutujesz z gościem któremu wystaje słoma z butów, obraża wszystkich naokoło a jego biznes to zwykłe tyranie na godziny dla kogoś. Nic mądrego ten pisowiec ci nie powie, to zwykły trol.
  • Odpowiedz
później będziesz płakał jak wypadniesz z tej grupy. Już nam takich znajomych wręcz oburzonych xD


@Bellie: Wypadłem pół roku temu ;d no jestem wkurzony że opodatkowanie pracy w Polsce jest tak wysokie, nie ma w tym nic dziwnego.
  • Odpowiedz