Wpis z mikrobloga

a to, że niektórzy się podzielą bierzesz skąd? W jakimś kraju zmniejszono podatki i ludzie zaczęli więcej zarabiać, tobie się wydaje, v czy po prostu masz nadzieję na precedens w przypadku polski?


@kaaban: Ot rozkład normalny.
I jak pisałem wystarczy, że zlikwidowano by część pracownika, bo co tyle kombinować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ależ skąd! Ale i na to kapitaliści mieli wytłumaczenie: wszyscy pracownicy muszą zarabiać tyle samo, bo inaczej, ci, co zarabiają gorzej, uciekną. Tak oto kapitaliści w mig stali się socjalistami byleby tylko bronić swojej wizji świata.


@adibor: hehe, ciekawe, tak na prawdę nie ma socjalistów i kapitalistów (w szerszej perspektywie) tylko są egoiści i każdy patrzy ze swojej perspektywy jak mu wygodniej jest teraz.

I tak, młody zdrowy, pełen nadziei człowiek
@wykopowy_brukselek: to nie jest oszustwo, ludzie są głupi. Będzie tak samo, jak jest, że mi jeden debil z drugim będzie pisał: "podawanie pensji brutto jest jak liczenie penisa razem z kręgosłupem", co jest idiotyzmem, ale powtarzanym na okrągło, bo ludki nie kumają, jak działają podatki w ich własnym kraju(co nie przeszkadza im w byciu ekspertami od podatków, kwoty wolnej i polityki ogólnie).
@wykopowy_brukselek: ta wiedza nie jest tajemna, serio, ale potrzeba do jej zrozumienia chęci i ogarniania podstaw prawa, bo się potem skończy, że na pasku mu podasz pensję z kosztem pracownika i mati powie "#!$%@? ile mi to państwo zabiera", ale na PIT będzie miał inną kwotę, bo nawet nie kuma, co się odlicza i co sobie pracodawca od podatku odlicza itd. A potem ten sam mati będzie brał L4, he he,
@UberWygryw: Jak wyleczyć polskie robactwo z socjalizmu. Kazać przelewać pracodawcy kwotę kosztów całkowitych pracy pracownika na konto pracownika, a US powinien od razu robić blokadę na koncie części wymaganego podatku i składek. Potem obowiązkowe 7 dni na zaakceptowanie przelewu do US albo kara dzienna za zwłokę 1%.

A wpisy Gaku czasem czytam jako darmowy kabaret ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wykopowy_brukselek: no tak, to osobny temat i się zgadzam, co do religii, że jej miejsce powinno być...poza szkołą. Z drugiej strony nie wiem, czy powinni uczyć systemu podatkowego (o ile pamiętam, że coś było na PP, ale nikogo to wtedy nie interesowało, bo nikt jeszcze nie pracował). Zakładam, że każdy dorosły powinien poświęcić te 2-3 godziny życia i sobie sprawdzić, jak działają podatki w jego kraju. Co się odlicza. Czego się
Jak wyleczyć polskie robactwo z socjalizmu. Kazać przelewać pracodawcy kwotę kosztów całkowitych pracy pracownika na konto pracownika, a US powinien od razu robić blokadę na koncie części wymaganego podatku i składek. Potem obowiązkowe 7 dni na zaakceptowanie przelewu do US albo kara dzienna za zwłokę 1%.


@cerastes: Nic by się nie zmieniło ot to.
Pomijając po co takie komplikacje robić jak jakieś zaakceptowanie przelewów (Tak rozumiem intencję, ale to zwyczajnie głupie).
Jak wyleczyć polskie robactwo z socjalizmu. Kazać przelewać pracodawcy kwotę kosztów całkowitych pracy pracownika na konto pracownika, a US powinien od razu robić blokadę na koncie części wymaganego podatku i składek. Potem obowiązkowe 7 dni na zaakceptowanie przelewu do US albo kara dzienna za zwłokę 1%.

A wpisy Gaku czasem czytam jako darmowy kabaret ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cerastes: jak wyleczyć polskie robactwo z kapitalizmu - kazać
@wykopowy_brukselek: prawda, ale sporo Polaków dalej myśli, że płaci jakieś niesamowicie wielkie sumy(osoba na minimalnej z jednym dzieckiem zasadniczo nie płaci już w ogóle dochodowego i ma dodatkowo 500+, które możemy potraktować, jako ulgę VAT w wysokości 500 zł). Dodajmy fakt, że przedsiębiorcy mają 19% liniowy(nie zwiększa się niezależnie od dochodów) i mogą od niego jeszcze odliczać pensje, auto, biuro, sprzęt. Jak ktoś ma fantazje to może założyć wieloosobową spółkę zoo
@szpongiel: ani nie wpłata? Chyba nie rozumiem.

No widzę, że nie rozumiesz

Brutto nigdy nie było równe kosztom pracodawcy dotyczącym danego pracownika, czy też stanowiska pracy. To osobne pojęcie i nie należy go wiązać z Bruttem.

No właśnie, nie jest równe ani z tym co się dostaje do ręki ani z tym ile pracodawcę kosztuje pensja pracownika. O tym właśnie napisałem. Dlatego jest to kwota "urojona".

I nie wiem dlaczego ktoś