Wpis z mikrobloga

Dzisiaj napiszę wam dziwną historię o której pewnie już nikt nie pamięta. Dziewczyna na zdjęciu to Gene Tierney, w latach czterdziestych jedna z najpiękniejszych aktorek Hollywood. Miała wtedy wszystko, urodę, karierę, bogactwo, przystojnego męża. Kiedy USA przystąpiły do wojny, ona wraz z czołowymi aktorami, postanowiła wspierać żołnierzy na spotkaniach w bazach wojskowych. Od kilku tygodni spodziewała się dziecka i podczas jednego z tych spotkań, zaraziła się zwykłą różyczką. Niestety, choroba ta (o czym już wtedy podejrzewano) ma fatalny wpływ na ciążę u kobiet. Gene urodziła przedwcześnie córkę Darię, głuchą, niewidomą i niepełnosprawną umysłowo, która nigdy nie mogła być samodzielna. Wtedy nagle jej kariera zanurkowała w dół. Pojawiła się depresja, alkoholizm, rozwód, próby samobójcze, przestała grać bo nie była w stanie się uśmiechać i nawet zapamiętywać swoich kwestii. Jak na ironię, kilka lat później, kiedy chodziła po nowojorskim parku, po kolejnej już próbie samobójczej rozpoznała ją na ulicy kobieta.
- Pamięta mnie może Pani? Spotkaliśmy się kilka lat temu na Hawajach w bazie wojskowej!
Naturalnie, Gene nie pamiętała tej kobiety, rozdała tysiące autografów i spotkała tysiące fanów w czasie swojej kilkuletniej kariery, jednak nigdy już nie zapomni co powiedziała wtedy zaraz po tym ta kobieta:
- Byłam pani wielką fanką! Jak tylko dowiedziałam się że Pani przyjedzie do naszej bazy wojskowej, to uciekłąm z kwarantanny w szpitalu gdzie leczyłam się na różyczkę, po to tylko aby zdobyć Pani autograf...
Gene Tierney Załamała się jeszcze bardziej. Oto po kilku latach ot tak sobie, spotkała przyczynę, która wywróciła jej życie na zawsze do góry nogami...
Historia zainspirowała nawet Agathę Christie, która umieściła ten motyw w swojej powieści "Zwierciadło pęka w odłamków stos"
Gdyby szczepionkę na różyczkę wymyślono 9 lat wcześniej, prawdopodobnie zaszczepiłaby się i jej życie i kariera obrała by inny obieg.
Polecam wam aby obejrzeć jakiś jej film (zwłaszcza Laurę), i zastanowić się nad tym wszystkim. Kwarantanna, ignorowanie zaleceń, co dają nam szczepienia... Dzisiaj możemy mieć pieniądze, karierę i jedno podanie ręki już nie koniecznie może zrujnować nam życie właśnie dzięki postępom w medycynie.
#film #ciekawostki #medycyna #szczepienia #wirus #truestory #kryminalne #ksiazki
źródło: comment_1609135448Hsv7dwuC5FNZA0meotvp9J.jpg
  • 93
@Banacek: Inspirująca a zarazem smutna historia. Sczepienia oraz inne osiągnięcia medycyny są jednym z fundamentów rozwoju naszej cywilizacji. Obawiam się jednak, że to i tak nie jest w stanie dotrzeć do osób które popadły w szaleństwo antynauki. W świecie nieograniczonego przesyłu informacji zdanie mędrca może byś mniej znaczące aniżeli wypowiedź idioty.
jak tal czytam niektore wpisy to soe zastanawiam czy wy rzeczywiście zyjecoe az w takiej patologii, czy po prpstu walicie stereotypami o januszu co to wiecznie pije


@Niemamwiedzy: przecież już gdy w Polsce były tylko pojedyncze przypadki i dopiero zaczynali wsadzać ludzi na kwarantannę to było kilka sytuacji, że ktoś uciekł z niej i go/ją znaleźli w monopolowym, albo gdzieś pijanego. Teraz już tego nie raportują to pewnie jeszcze więcej podobnych
Co się stało nagle na wykopie, że w tydzień kompletnie odwróciła się narracja odnośnie szczepień?


@Cytryn__: zależy na jaki wątek trafisz. Przecież nadal jest pełno takich co cię zjadą i zminusują w niebyt jeśli w ogóle wspomnisz, że się przejmujesz wirusem. Może też więcej głosów się teraz pojawia jako przeciwwaga dla czegoś co nie jest jakimś sceptycyzmem odnośnie szczepionek, ale całkowitym szaleństwem. Przecież na wykopie pełno ludzi, kótrzy nie uważają, że
@Cytryn__: Też tego nagłego zwrotu w wykopowej narracji nie rozumiem. Tym bardziej, jeśli ktoś poświęci choćby 5 minut na sprawdzenie, jakie wałki Pfizer robił (a to tylko te udowodnione, gdzie płacili kary w miliardach). Tak samo polecam sobie poczytać o szczepionce Pandemrix na świńską grypę, która - jeśli dobrze pamiętam - też była zajebiście szybko wprowadzana.

No ale ludzie i tak powiedzą, że to przecież naukowcy nad tym siedzą, znają się
U mnie wszyscy już po ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą jak można przez rok się nie zarazić? Chyba jak ktoś w ziemiance siedział bite 12 miesięcy


@Lorneta_z_meduza: część ludzi musiała się własnie zamknąć w domach jak w bunkrze. są to m.in. ludzie po przeszczepach, ludzi, którzy biorą leki immunosupresujne na choroby autoimmunologiczne, chorzy na nowotwory - dla nich wszystkich ryzyko związane z przechorowaniem covid19 bardzo rośnie.
@Banacek: tak tylko przypominam, że aktualnie wciskana ludziom szczepionka jest przeciwko chorobie covid-19 ma chronić zaszczepioną osobę przeciwko zapaleniu płuc lub innej niewydolności związanej z płucami. Jednocześnie producent potwierdza, że nie chroni górnych dróg oddechowych przed pojawieniem się i dalszą transmisją na innych wirusa sars-cov-2, stąd przykład zepsucia komuś innemu życia bo się nie zaszczepiło jako porównanie z historyczną sytuacją danego przypadku innej choroby jest nie tylko naciągane, to jest bzdura!
Nie mam wykształcenia humanistycznego, ani zdolności językowych


@Banacek: no ale miałeś polski w szkole? Poza tym z własnego wyboru posługujesz się tym językiem. Skoro połowę życia spędziłeś poza polską i poza językiem polskim, to posługuj się tym drugim językiem, który znasz lepiej. Przecież nikt Cię nie zmusza do publikowania historii po polsku.
@WiktorekS: Tylko co mi z przepisow skoro nawet Anglicy ich nie przeszkadzaja? Ale oczywiscie lepiej sie przypluc ze Polak taki i owaki mimo ze i obywatele Rumunii i Litwincy maja "zakazane" psy. Plus dodaj fakt ze wiekszosc Polakow mieszka na pokojach, gdzie Landlord zabrania czesto posiadania zwierzat. Sama w umowie o wynajem domu mam zakaz. A u Anglikow to co trzeci pies ktory widze wyglada jak amstaff lub pitbull.
@Lorneta_z_meduza:

Gdybym był w grupie ryzyka, to bym nie ryzykował.


odniiosłem się głównie do Twojego nieco podszytego śmiechem i drwiną komentarza że "he he he chyba w bunkrze siedzieli jeśli nie zarazili się przez cały rok". tak. niektórzy właśnine musielu w trosce o ŹYCIE tak właśnie się zachować. i to nie tylko starsze osoby. ja sam mam znajomego przed trzydziestką, który musi tak postępować, bo jego szanse na przejście covid19 są
@secret_passenger: > odniiosłem się głównie do Twojego nieco podszytego śmiechem i drwiną komentarza że "he he he chyba w bunkrze siedzieli jeśli nie zarazili się przez cały rok". tak. niektórzy właśnine musielu w trosce o ŹYCIE tak właśnie się zachować. i to nie tylko starsze osoby. ja sam mam znajomego przed trzydziestką, który musi tak postępować, bo jego szanse na przejście covid19 są bardzo niskie (jeśli się zarazi).

Niektórzy musieli, ale
@Anaheim: Ten wpis umieściłem jako ciekawostkę, i interpretuj go jak chcesz. Pfizer to konglomerat do zarabiania pieniędzy a nie jakiś darczyńca, ale są też lekarze, naukowcy którzy miejmy nadzieję patrzą im na ręce. Zresztą, nic nie stoi na przeszkodzie abyś wyskoczył z własną alternatywną szczepionką. Bo chyba jest jakaś alternatywa, a nie tylko izolowanie, dystansowanie i wygaszanie gospodarek?
@Am12345Ma: psa w typie takiej rasy mozna "zalegalizowac" ale kosztuje to kolo 5k£

Pluje na kazdego kto przyjezdza do obcego kraju i lamie prawo "a bo u nas to mozna". Jak u was mozna to zostan u was. Z rumunow czy lotyszy sie nie smieje, bo nie siedze na ich grupkach wiec nie wiem czy tez maja takie podejscie.
@Lorneta_z_meduza:

Niektórzy musieli, ale lockdown masz na całe państwo. Rozumiem, że jesteś zwolennikiem metody karania zbiorowego?


nie. proszę nie wkładaj mi w usta coś czego nie powiedziałem. ja naprawdę rozumiem, że nie każdy mógł się zamknąć - co więcej byoby to kompletnie niemożliwe do zrealizowania - dla podtrzymania ludzi przy życiu ktoś musi produkować żywność, rozwozić ja do sklepów ktoś musi ją sprzedawać.

po raz trzeci (i ostatni) piszę że odniosłem
@WiktorekS: I myslisz ze wszystkie osoby co maja zakazane psy je legalizuja? 5 k to wydatek nawet dla osoby co zarabia ponad minimalna, szczegolnie ze teraz minimalna to 1250 okolo,.Dla mnie mozna pluc na takie osoby jesli osoby zyjace w tym panstwie tez przestrzegaja tych praw- pracujac, placac podatki, wynajmujac wszystko legalnie i majac wszystkie papierki ktorych potrzebuje chce byc na rowni traktowana z innymi. A nie ze kogos prawo nie
@WiktorekS: Swoja droga to jest troche tak jak z tv licence- za posiadanie juz netflixa czy jakichs amazon tv juz jestes zobligowany do placenia tego, ale w praktyce ile osob to przestrzega to inna spraw.
@WiktorekS: A ile jest niewykrytych? Dane ktore zaleza od tego czy ktos cie podj**ie sa dla mnie malo wiarygodne. Tak samo z danymi o zamieszkaniu, wiekszosc Polakow co znam tu wynajmuje pokoje na czarno, bez placenia council taxu. Przeciez sa tu nawet osoby ktore z wiadomych przyczyn nie moga miec paszportu aktualnego lub dowodu jak sie zlamie bo sa poszukiwani w Polsce i mieszkaja i pracuja na czarno xD. O jakim
@MartyByrde czy możesz nie psuć narracji nakrecajacej na szczepienia? Nieźle Głoskowski w sztabie żeby to poskładać, a ty zwykłymi faktami chcesz to zniszczyć jednym wpisem. Śnić się że wszystkimi i dawaj wbijać sobie igłę.
@Banacek:
Dziewczyna na zdjęciu to Katie Clack. Nie była sławną, popularną aktorką, spędzającą życie jak księżniczka z bajki. Była młodą pielęgniarką, która w życiu chciała się poświęcić pomocy i pracy z dziećmi. Ze względu na zawód, zmuszona została do zaszczepienia się niedostatecznie przebadaną szczepionką pandemrix, przeciw grypie h1n1.
Sczepienie kilka miesięcy po zaaplikowaniu wywołała u niej narkolepsję, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. W gruncie rzeczy uniemożliwiając jakiekolwiek samodzielne funkcjonowanie. Bez pomocy i nadzoru
źródło: comment_1609205350etn6ihjNptF7Dstspv7L8D.jpg
@thexDguy: przecież wszyscy piszą, że szczepionki mają skutki uboczne tak jak i leki, nie wiem, czego ten przykład ma dowieść. Każda taka sytuacja jest straszna, ale tu chodzi o oszacowanie, czy korzystniejsze jest hospitalizowanie tysięcy/milionów osób, czy kilkudziesięciu.
@Constantine: należy odróżnić skutki uboczne, od nieodwracalnych i nieakceptowalnych działań nieporządanych (side effects vs adverse outcomes). Aby je wykluczyć, przeprowadza się dokładne testy kliniczne. W przypadku szczepionki pandemrix nie dokończono / nie wykonano należycie tych testów.
Tak było ( ͡º ͜ʖ͡º) NY z 8 milionami mieszkańców, Central Park który jest duży jak polskie miasto wojewódzkie i takie spotkanie. Super fanka która nie wiedziała nic o tym że jej ulubiona gwiazda przez różyczkę urodziła warzywo i przez to popadła w alkoholizm i depresję.

Ja #!$%@? ale faza xD ktoś w to wierzy????

Może i taka sytuacja była ale to była jakaś chora psychicznie osoba