Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim mam takie pytanie.
Otóż niedawno zachciało mi się uczyć języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Rosyjski na chwilę obecną odpuszczę bo trochę za dużo tego będzie do nauki ucząc się i przypominając angielski i niemiecki. Angielski i niemiecki miałem w szkole tylko trochę się zapomniało przez te lata. Więc zacząłem się uczyć tych języków w Busuu i Memrise. Moim zdaniem jest to dobra metoda na naukę języków.
Tylko mam taki problem.
Otóż chciałbym się dwóch języków na raz uczyć czyli te dwa do poziomu B2. Wiem że od razu nie osiągnę tego poziomu (zacząłem oba języki od poziomu A1, ale początki to przypomnienie gdyż się miało to w szkole) oraz jest to zapewne kwestia 1-3 lat systematycznej nauki.
Czy warto uczyć się tych dwóch języków jednocześnie czy najpierw skupić się na angielskim czy potem na niemieckim?

Pierwszy wariant
Jeżeli tak to uczyć się np. angielskiego w poniedziałek, środa, piątek i niedziela a w inne dni niemiecki?
Drugi wariant
Czy angielski np. w poniedziałek, wtorek, piątek i w sobotę a w pozostałe dni niemiecki?

Czyli który wariant będzie lepszy? Czy żaden z nich nie będzie dobry?

W Busuu to mogę ustawiać plan nauki w które dni się uczyć. Natomiast w Memrise są dni z rzędu nauki i można określić ile słówek dziennie się przyswaja do głowy.
Chcę się porządnie nauczyć tych języków bo nie chciałbym mówić tylko językiem polskim całe życie.
Jeszcze chciałbym kupić książki do nauki od SuperMemo, ale najpierw się skupie na nauce w Busuu i Memrise.

Może jeszcze znacie inne metody na naukę języków obcych?

#pytanie #ankieta #problem #angielski #niemiecki #naukajezykow #jezykiobce #busuu #memrise #nauka #naukaangielskiego #naukaniemieckiego

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fe38f934fbb67000ac1f26f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

Czy warto uczyć się dwóch języków jednocześnie czy najpierw skupić się tylko na angielskim?

  • Dwa języki jednocześnie - angielski i niemiecki 32.6% (28)
  • Najpierw jeden język, potem drugi 65.1% (56)
  • Oba warianty nauki języków nie są dobre 2.3% (2)

Oddanych głosów: 86

  • 6
@Kieres: Podobny to jest czeski i słowacki. Ja uczę się aktualnie zarówno angielskiego, jak i niemieckiego. Używam kursów (głównie słownictwa) od SuperMemo. Grunt to przyswoić pierwsze kilka tysięcy słów (1000 to moim zdaniem za mało, przy czym podkreślam, że mówię o ich perfekcyjnej niemal znajomości, a nie tylko pobieżnym zaznajomieniu się z nimi) oraz mniej więcej orientować się w ich kontekstach. Jeżeli masz słowo "pociąg", musisz wiedzieć, czy chodzi o środek
@AnonimoweMirkoWyznania: Można uczyć się góra 6 na raz ale mało kto to intelektualnie i czasowo udźwignie, 2 to żaden problem, jeśli coś by się myliło to wyłącznie na początku, aktualnie robię Szwedzki, Niderlandzki, Angielski, Niemiecki, Hiszpański i jakoś to idzie do przodu, często jeden pomaga drugi język zapamiętać/skojarzyć.