Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanko. Może głupie, może mądre. Nie wiem....
Byłem ostatnio wymieniać opony na zimowe. Zakład 4,7 gwiazdek na 209 opinii... Po tygodniu wyciągając opony z bagażnika zauważyłem, że dwie na cztery z nich są rozerwane tak jak na zdjęciu. Dzwonię do wulkanizatora a ten powiedział żeby je podrzucić to zobaczą o co chodzi. Na miejscu powiedzieli, że przejrzą monitoring i zobaczą co się stało.
Dziś po kilku telefonach dowiedziałem się, że na monitoringu wygląda na to, że nic nadzwyczajnego się nie stało. Majster twierdzi, że tak opony rozerwać się nie da i oni nawet nie mają narzędzi żeby takie coś odwalić i poleca reklamacje u producenta. Sam podobno robił research i pisał do kilku producentów opon i każdy mu odpisał, że takie uszkodzenie nie może powstać przy wymianie opon. Jutro jadę odebrać opony i może uda mi się z nim obejrzeć nagranie z monitoringu (o ile zgodzą się wszyscy pracownicy bo potężne RODO).
Jak myślicie? Od czego mogło powstać takie uszkodzenie?
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #wroclaw
Pobierz STM32_bujneo - Mirki, mam pytanko. Może głupie, może mądre. Nie wiem....
Byłem ostat...
źródło: comment_1608659029GSOKn6s2ONHK7uZMYb5LLz.jpg
  • 81
@ojojojjj nikogo nie bronie, ale to działa w dwie strony. Równie dobrze założyciel tematu sam mógł w jakiś sposób przeciąć opony i teraz będzie chciał nowych. Jeżeli na nagraniu nic nie będzie to słabe szanse na jakieś rozwiązanie. Trzeba było od razu sprawdzać jak auto odbierał. Przecież logiczne że wulkanizacja będzie na swoją obronę miała czas po którym zgłosił się autor posta. Mógł z tymi oponami zrobić wszystko w tydzień. Kluczowe jest
@STM32_bujneo: kurde a ja na poczatku grudnia zamówiłem w oponeo z montażem w serwisie z bardzo podobną oceną u nich na stronie o jakiej piszesz. Wrzucili w worki od oponeo opony do bagażnika ja przerzuciłem do piwnicy też w workach nawet żadnej opony nie sprawdziłem... Dzieki Twojemu postowi już na przyszłość tego błędu nie popełnię.


@david069: pewnym rozwiązaniem jest przechowywanie opon u gumiarza ( ͡° ͜ʖ ͡°
@STM32_bujneo: nieprawidłowy montaż. Przeciągnięta stopka podczas montażu na felgę. Zgłosił bym się do warsztatu po zwrot kosztów za opony.
Będąc szczerym nie do pomyślenia jest, że nie poinformował warsztat o takim zdarzeniu i próbował to ukryć.