Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanko. Może głupie, może mądre. Nie wiem....
Byłem ostatnio wymieniać opony na zimowe. Zakład 4,7 gwiazdek na 209 opinii... Po tygodniu wyciągając opony z bagażnika zauważyłem, że dwie na cztery z nich są rozerwane tak jak na zdjęciu. Dzwonię do wulkanizatora a ten powiedział żeby je podrzucić to zobaczą o co chodzi. Na miejscu powiedzieli, że przejrzą monitoring i zobaczą co się stało.
Dziś po kilku telefonach dowiedziałem się, że na monitoringu wygląda na to, że nic nadzwyczajnego się nie stało. Majster twierdzi, że tak opony rozerwać się nie da i oni nawet nie mają narzędzi żeby takie coś odwalić i poleca reklamacje u producenta. Sam podobno robił research i pisał do kilku producentów opon i każdy mu odpisał, że takie uszkodzenie nie może powstać przy wymianie opon. Jutro jadę odebrać opony i może uda mi się z nim obejrzeć nagranie z monitoringu (o ile zgodzą się wszyscy pracownicy bo potężne RODO).
Jak myślicie? Od czego mogło powstać takie uszkodzenie?
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #wroclaw
STM32_bujneo - Mirki, mam pytanko. Może głupie, może mądre. Nie wiem....
Byłem ostat...

źródło: comment_1608659029GSOKn6s2ONHK7uZMYb5LLz.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
@stormkiss: Reklomować produkt masz prawo zawsze, a producent ma obowiązek ustosunkować się do tego na piśmie w wyznaczony trrminie.W tym przypadku odpisze, że wady materiałowej, ani fabrycznej nie stwierdzono, a uszkodzenie mogł powstać na skutek min. błędnego montażu/demontażu bądź.... co daję dalszą podstawę do dochodzenia swoich praw
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Tak jak pisze @Sunwhuiczai:
Miałem to samo. Kowal do którego zaprowadziłem auto i trzy komplety kół z prośbą o pewne roszady, oddając mi koła powiedział że jedna na której przyjechałem musiała być wadliwa. Prawie go oplułem ze śmiechu i teraz żałuję że tego nie zrobiłem. Odmówiłem zapłaty za usługę pod groźbą wezwania policji za uszkodzenie mienia. Oponę zawiozłem do lokalnego dystrybutora. On odesłał na gwarancji mimo że na starcie powiedział że
  • Odpowiedz