Wpis z mikrobloga

Ponieważ z dyskusji pod wpisem o czerwonych paskach sprzed paru dni, można by wnioskować, że chęci, żeby jak najwięcej wynieść ze szkoły, i dobre wyniki w nauce to powód do wstydu (bo przegrywa się życie), to chciałem tylko powiedzieć, że niczego nie żałuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powiem więcej: popołudniami normalnie się bawiłem, haratałem w gałę, spędzałem sporo czasu przed komputerem i telewizorem i nie mam wrażenia, że cokolwiek straciłem, a sporo z tego, co teraz wiem np. z historii, geografii czy biologii, wiem dzięki temu, że ktoś we rozbudzał ciekawość świata i nastawienie, że lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć.

#szkola #podbaza #gimbaza #licbaza
Clermont - Ponieważ z dyskusji pod wpisem o czerwonych paskach sprzed paru dni, można...

źródło: comment_1608370625s1joREfbqdFipj0pZsE732.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
@Clermont Doceniam, że chciało się Tobie uczyć. Wbrew pozorom nie jest to uczenie się rzeczy, które mi się nie przydadzą (po cholera mi data wolny pod pcimiem dolnym?), a ćwiczenie swojej pamięci i rozwijanie jej.
  • Odpowiedz
@Clermont: ale wiesz, ze czerwony pasek czerwonemu paskowi nie równy? W liceum w mieście wojewódzkim ciężej go otrzymać niż na jakiejś Pipidówie, bo i poziom nauczania niższy (w sumie to samo w obrębie liceów w mieście)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Clermont: Minęło 13 lat od kiedy skończyłam naukę szkolną i tak naprawdę to czy ktoś miał paski czy nie nie ma zadnego znaczenia, poza tym ze czasem mozna sobie przypomnieć że miało się fajne świadectwo. Tak naprawdę poza wynikami matury od których zalezy gdzie i na co można się dostać na studia to to jakie się miało oceny to co z tego? Tego nikt nigdzie nie sprawdza.
  • Odpowiedz
@niochland: dokładne mirku, też miałem czerwone paski w podbazie i gimbazie a potem "a na co to, a dlaczego". W liceum miałem gówniane oceny, ale za to w wolnej chwili rozwijałem pasje, która jest teraz moją pracą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Clermont Niektórzy chyba nie potrafią pojąć, że są ludzie dla których nauka jest przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem co właśnie też między innymi skutkuje dobrymi wynikami. I są też ludzie którzy zamiast oglądać na przykład seriale wola robić zadania z matmy. Są, serio ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@niochland: Ja Ci odpowiem - bo będziesz wiedział, że ciepłe powietrze ucieka górą, że dobrze napompowana opona w rowerze pozwala szybciej jechać, że nie wolno gasić oleju woda, że zwierzęta rodzą się lub wykluwają i.t.p. Nie wiesz co byś stracił, gdyby nie te lata nauki w gimnazjum. Znam ludzi, którzy pokończyli szkołę podstawową, z dużymi problemami. Teraz mają cięższe życie, bo zwykłe rzeczy ich zaskakują a zwykłe problemy - przerastają.
  • Odpowiedz
@Clermont: Nigdy nie miałem czerwonego paska. Nie wiem czy to przez to że jestem głupi czy leniwy. Wiem natomiast że w liceum wyrobiłem sobie opinie i ocena więcej niż 4 nigdy nie była mi dana. Ba na maturze ni #!$%@? nie chcieli mi dać więcej niż 3. Fakt, miałem poprawkę z ustnej matmy, ale zrobiłem wszystkie zadania prawidłowo a i tak dostałem dopuszczający.
  • Odpowiedz